Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kibice zadymili stadion, mecz został przerwany. Kara dla Motoru Lublin po meczu z Legią Warszawa

Jest kara dla Motoru Lublin za zachowanie kibiców podczas meczu z Legią Warszawa. Oprócz konsekwencji finansowych dla klubu, kibice nie wejdą też na trybuny.

Na czwartkowym posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej PZPN zapadła decyzja wobec konsekwencji dla klubu Motor Lublin, za zachowanie kibiców podczas meczu z Legią Warszawa. Na początku grudnia piłkarze zmierzyli się ze sobą na Arenie Lublin w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Jak wskazała komisja, lubelski klub odpowiada za brak porządku i bezpieczeństwa na stadionie. Dlatego też została na niego nałożona kara. Chodzi o zakaz wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na dwa mecze, przy czym zaznaczono, iż chodzi tu o spotkania ligowe. Do tego Motor ma zapłacić karę pieniężną w kwocie 7 tys. złotych.

Przypomnijmy, mecz został przerwany w 27 minucie, kiedy to po odpaleniu przez kibiców pirotechniki, płytę stadionu spowił gęsty dym. Decyzją sędziego piłkarze zeszli do szatni. Grę wznowiono dopiero kiedy sytuacja wróciła do normy. Mecz zakończył się wygraną Legii Warszawa 1:2.