Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kamiński i Wąsik wyszli na wolność. Czekał na nich tłum zwolenników (foto)

Wieczorem, a dokładnie po godzinie 21:00, skazani politycy PiS Mariusz Kamiński oraz Maciej Wąsik wyszli na wolność. Wcześniej pod zakładami karnymi zgromadzili się zwolennicy oraz parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy.

Po tym, jak prezydent Andrzej Duda poinformował o ponownym zastosowaniu prawa łaski wobec Mariusza Kamińskiego oraz Macieja Wąsika, do zakładów karnych w Radomiu i w Przytułach Starych, w którym przebywali skazani politycy przekazane zostały odpowiednie dokumenty w tej sprawie. Wieczorem, a dokładnie po godzinie 21:00, byli szefowie CBA wyszli na wolność.

Na obu polityków czekali ich zwolennicy oraz parlamentarzyści Zjednoczonej Prawicy. W Radomiu, posła z naszego regionu Mariusza Kamińskiego powitała też jego żona Barbara Kamińska. Wręczyła mu szalik z napisem „Polska”, który miała na sobie podczas demonstracji przed zakładem karnym.

– To dzięki wam, dzięki temu, że nie zgodziliście się na zło, jestem wolny. Chcę podziękować kochanej żonie i synowi – powiedział Mariusz Kamiński po wyjściu na wolność.

Następnie polityk ogłosił, że wyjście na wolność nie oznacza końca walki, która, jak wskazał, ma się zakończyć jego zwycięstwem. Jednak nie ukrywał, że ma świadomość o tym, iż zanim to nastąpi, czeka go długa i trudna droga. Zwrócił się też do Prezesa Rady Ministrów i marszałka Sejmu wskazując, że „Niedługo się zobaczymy”.

Premier odniósł się do sprawy w mediach społecznościowych. Donald Tusk napisał, iż „Prezydent – tym razem prawidłowo – skorzystał z prawa łaski wobec przestępców. To wszystko”.

122 komentarze

 1. No, to mamy nowych bohaterów narodowych. Tylko patrzeć jak pomniki będą stawiać. Brawo, brawo, trzeba doić ciemną masę. Nie wierzę, że tyle bezmózgowców chodzi po tej Ziemi, że to wszystko łykają, niestety system wychodował całe pokolenia mysleniowych ameb, typowych Wołów do pracy, którzy wieżą, że ich przyszłość, dobrobyt, zależy jedynie od ustroju i aktualnych włodarzy. Lenie, gnomy uczyć się czytać, wziąć do roboty. A nie tylko odwalić 8 godzin na etacie za michę ryżu i leżeć resztę dnia przed tv, który do reszty was odmużdza. Mniej ruszania rękami, więcej głową.

 2. Tłum zwolenników czekał na urzędasów przekraczających uprawnienia i wypuszczanych z więzienia przez kolegę.
  Są święci tylko dlatego, że robili na złość tym, których ci zwolennicy nie lubią?

 3. Prokurator stanu wojennego Piotrowicz

  Potwierdzam.

 4. Ale pełowskie szumowiny mają ból zadka 😂👏

  • Sr@m na jednych i drugich – i wyobraź sobie, że ta buta i arogancja PiSu mnie tak samo denerwuje, jak afera u Sowy za PO.
   Nie wiem dlaczego ludzie z góry zakładają, że ktoś jest albo za PiSem, albo z PO. Mózgi wam kompletnie wyprali?
   Nic dziwnego, że od tylu lat rządzą jak nie jedni, to drudzy, skoro dla większości są tylko 2 partie w Polsce. I jak ma się coś zmienić, jak ciągle głosujecie na dokładnie tych samych ludzi?
   Ja od 2015 w każdych możliwych wyborach wspieram kandydatów niezależnych lub małe partie i razem ze mną jest góra kilka procent wyborców…

 5. Masakra. Bajzel pisowski nie zna granic. Kolesie z podwórka na każdym kroku. Co by zrobili, gdyby rządzili 3 kadencje? Boże chroń nas przed pis.

 6. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Najgorsze jest to niewiadomo czy wąsik i Kamiński to polityczni więźniowie,czy rzeczywiście fałszowali dowody i oskarżali za darmo,no ale gdy by tak było ,to jeżdżę codziennie do pracy do 30 tysięcznego miasteczka i policja z tego miasteczka też by np mogła mnie wsadzić do więzienia fałszując dowody , że napadem np na bank w tym miasteczku.Jakos nie do końca wierzę w niewinność obu panów

 7. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  A im i tak bieda w oczy nie zajrzy,syn Kamińskiego ,kasy mają jak lodu

 8. w razie gdyby zdołali wejsc do sejmu, powinni zdemontowac im przyciski do głosowania w ich miejscach siedzacych w sejmie by nie mogli głosowac, i to najlepiej jeszcze dzis lub jutro rano

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112