Jutro rusza przebudowa al. Kompozytorów Polskich. Będą utrudnienia w ruchu

Jutro rozpoczyna się przebudowa al. Kompozytorów Polskich. Prace remontowe będą prowadzone na odcinku od al. Smorawińskiego do ul. Północnej wraz z dwoma wiaduktami.

Na początku przebudowa obejmie wiadukt zachodni, po stronie przychodni zdrowia i pogotowia, co będzie oznaczało wyłączenie go z ruchu. Tuż przed nim (jadąc od al. Smorawińskiego) i tuż za nim, w pasie zieleni pojawią się przewiązki ruchu, które pozwolą ominąć roboty jadąc sąsiednim obiektem.

Kolejnym etapem będą roboty związane z przebudową jezdni, co sprawi, że pojawi się zawężenia do jednego pasa ruchu na każdej z jezdni włącznie. Na jezdni w stronę al. Smorawińskiego i na jezdni w stronę al. Solidarności ruch odbywał się będzie po jednym pasie ruchu.

Bliżej wakacji wykonawca robotami obejmie wiadukt wschodni, czyli ten po stronie ul. Oratoryjnej. Od tego momentu do końca przebudowy wyłączone z ruchu będą oba obiekty. Objazdy poprowadzą łącznicami węzła Poniatowskiego i al. Smorawińskiego.

Komunikacja miejska i mieszkańcy os. Lipińskiego, wyłączone z ruchu obiekty, będą mogli ominąć ul. Paganiniego. W związku z tym jadąc al. Kompozytorów Polskich w kierunku al. Smorawińskiego dopuszczony zostanie skręt w lewo w ul. Paganiniego przed wiaduktami.

Na tym samym etapie prac dopuszczony zostanie wyjazd w lewo, w kierunku al. Solidarności, z ul. Oratoryjnej. Wykonany zostanie także przejazd umożliwiający skręt w lewo z al. Kompozytorów Polskich w ul. Nowowiejskiego pojazdom jadącym od strony DH Orfeusz. Podobnie pojazdom pogotowia ratunkowego udostępniony zostanie wyjazd w kierunku al. Smorawińskiego.

W sierpniu i wrześniu wykonawca planuje roboty bitumiczne, realizowane całą szerokością jezdni. Prace te będą prowadzone wyłącznie w soboty i niedziele. Wtedy na przemian jezdnia zachodnia i wschodnia będą całkowicie zamykane dla ruchu na całej swej długości. Nie nastąpi sytuacja, w której obie jezdnie zamknięte byłyby na raz.

2016-04-17 11:15:37
(fot. ilustr. lublin112.pl)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. bardzo dobrze, remontowac i budowac

  2. No to samochód zostaje w garaży, a do roboty, albo piechota, albo rower. Bo na autobus też nie ma co liczyć…..

  3. Przecież to miasto inspiracji!!!!.

  4. ogarnia ktoś ten bur..l ???

  5. Co za debil zaczyna remont dwóch ważnych połączeń z Czechowem na raz ? A teraz to utrudnień nie było ,jeździło się jak po autostradzie ….

  6. Za Narutowicza też mają brać się niedługo 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)