690 680 960

Jutro kierowcy pojadą zachodnią obwodnicą Lublina. Na razie tylko jej fragmentem

Dobiegają końca prace nad budową zachodniej obwodnicy Lublina i jeszcze w tym roku zostanie ona oddana do użytku. Pierwszym jej fragmentem będzie można się poruszać już od jutra.

Trwają ostatnie prace związane z budową zachodniej obwodnicy Lublina. W środę w godzinach popołudniowych po raz kolejny zostanie zmieniona organizacja ruchu na drodze krajowej nr 19 Lublin – Kraśnik. Co ważne, do czasu oddania całej obwodnicy do użytkowania, kolejnych zmian już nie będzie. Jak się jeździ nowym odcinkiem obwodnicy, będzie się można przekonać już jutro. Na razie tylko jej krótkim odcinkiem, od połączenia z dotychczasową trasą Lublin – Kraśnik do węzła Węglin.

– Po wprowadzeniu kolejnego etapu tymczasowej organizacji ruchu na rondzie w Maryninie kierowcy będą zjeżdżali na nowy przebieg drogi wojewódzkiej 747 prowadzący do węzła Lublin Węglin i następnie łącznicą na obwodnicę i jej wylot w kierunku południowym. Kierowcy jadący od Rzeszowa nie będą już skręcać na objazd tylko wjadą na obwodnicę i na pierwszym węźle zjadą na „starą” trasę prowadząca do Lublina – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Zmiana zostanie wprowadzona gdy tylko drogowcy zakończą wykonywać tymczasowe oznakowanie i ustawiać biało czerwone słupki. Zgodnie z umową, jaką Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zawarła z wykonawcą, wszystkie prace muszą się zakończyć do końca listopada. Wtedy to gotowa obwodnica musi zostać przekazana inwestorowi. Później nastąpi odbiór przez inwestora i w grudniu kierowcy będą mogli korzystać z całego odcinka obwodnicy.

(fot. Budimex)
2016-10-25 23:00:36

8 komentarzy

  1. Ciekawy jestem losu stacji BP. Bo, że im obrót poleci na łeb to pewne.

  2. Mam nadzieję ze nie zwinal interesu bo to moja „ulubiona” stacja 😉

  3. Gdybyś miał tam swoją stację ” U Mickey-ego” to by mieli [] e, ale że to britisz petrol to może mu tam zrobią jakiś zjazd…

  4. Chyba nie pojadą. Dalej jeżdżone slalomem, stan na godzinę 5:30 dn. 27-10-2016, I raczej nie wygląda na to, zeby coś się zmienilo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej