Wtorek, 18 czerwca 202418/06/2024
690 680 960
690 680 960

Józefów: Leśny monitoring pogrążył kłusownika

Opolscy policjanci zatrzymali 53-latka, który podejrzany jest o kłusownictwo. Mężczyzna wpadł bo nagrała go kamera zainstalowana w lesie przez Państwową Straż Łowiecką.

Policjanci z Opola Lubelskiego ustalili, że na terenie gminy Józefów dochodzi do kłusownictwa. Mundurowi razem z funkcjonariuszami Państwowej Straży Łowieckiej udali się na posesję 53-latka, który według ustaleń miał chwytać leśne zwierzęta w zastawione przez siebie wnyki.

 


 

Na terenie posesji funkcjonariusze ujawnili gotowe wnyki, poroża zwierząt, sieci rybackie oraz zamrożone mięso. Funkcjonariusz Straży Łowieckiej rozpoznał je jako mięso sarny. 53-latek został zatrzymany. Najpierw zaprzeczał zarzutom, że miał kłusować, zmienił zdanie po obejrzeniu nagrania z monitoringu zainstalowanego w lesie.

Mężczyzna złożył wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

68-94165

2016-10-06 13:51:54
(fot. wideo Policja Opole Lubelskie)

Autor: redakcja

15 komentarzy

 1. Kara śmierci.

 2. To jest żałosne! Zasłaniacie twarz tego pasibrzucha i na dodatek praktycznie nic mu nie grozi… 2 lata w zawieszeniu czyli nic. Niech dostanie karę finansową 100 tys zł albo pół roku prac leśnych….
  Za Robin Hooda za polowanie na państwowe zwierzęta groziły lochy albo powieszenie.

 3. Dla mnie to głupie prawo żeby go karać, jak by łapał te zwierzęta i zostawiał lub brał tylko poroże to bym się zgodził, a on brał mięso i je konsumował.

  • kolega po fachu ?

   • Ale taka jest prawda !! Bóg stworzył nam zwierzynę jako pożywienie , więc dla czego z tej dobroci korzystają tylko myśliwi z kółek łowieckich , a ja mam mięso nafaszerowane paszą z antybiotykami, hormonami wzrostu i inną chemią , a mięso na dodatek jest spulchniane by lepiej wygladało!! KAżdy obywatel powinien mieć jednakowy dostęp do zwierzyny leśnej!! Nie długo zabronią nam grzybów, jagód i jeżyn w lesie zbierać już gdzieś słyszałem że był zakaz zbierania żołędzi !!

    • Jak ktoś chce polować to niech zda egzaminy i się do koła zapisze. Po to są pewne prawa by się do nich stosować. są okresy ochronne np, nie wolno na sarny o tej porze, zaczyna się zaś sezon na zające. koło dostaje wytyczne ile sztuk może odłowić. jak by takich regulacji nie było to by było tak jak z łosiami i wilkami- są niemal na granicy wyginięcia.

     J.K. jeżeli chcesz dostępu do zwierzyny to idź do koła wykup odstrzał a myśliwy na pewno ci ładną sztukę upoluje.

     Co do żołędzi zakazuje się ich zbioru w obszarach szkółek leśnych bo to najzwyczajniej w świecie są nasiona, potrzebne do rozmnażania drzew, ewentualnie koło łowieckie dokarmia nimi dziki.

     A tak swoją droga to gość musiał być trochę niekumaty bo tyle się już w mediach trąbi że lasy są monitorowane zwłaszcza Państwowe.

     Jest prosta zasada od pra pra wieków. NIE TWOJE NIE RUSZ!!!

 4. Z tego co wiadomo dostanie 5tys grzywny!

 5. W wakacje łaziłem po Roztoczu i w pobliżu szczytu Wielkiego Działu natknąłem się na jakieś zwierzę we wnykach. Nawet nie byłem w stanie go zidentyfikować. Czym prędzej się stamtąd oddaliłem, bo zwierzak, pewnie ze strachu, wydawał z siebie złowrogie dźwięki.

 6. Trzeba by tego grubasa puścić na zaminowane pole niech się poczuje jak zwierzęta lapane przez niego. Niech mu urazie nogę lub rękę i niech sobie radzi…

 7. Wystarczyłoby upublicznić twarz – ale najwyraźniej w Polsce prawo chroni przestępców. A ten śmieszny wyrok, pewnie w zawieszeniu czyli brak kary.

  Na pewno długo się z was będzie śmiał podczas zakładania wnyków w innym miejscu

 8. To jest jakaś kpina. Poddał dobrowolnie się karze, dopiero jak obejrzał film. Bez filmu pewnie szedł by w zaparte. Taka ewentualność powinna być dopuszczona jedynie przed okazaniem niezbitych dowodów. Przedstawić zarzuty, jak się przyzna, możliwość dobrowolnego podania się karze. Pózniej jak w tym przypadku nie powinno być takiej opcji.

 9. No to wpadł i on we wnyki-tylko to za mało bolesna wpadka.

  • eksperci ten filmik jest edukacyjny, komu się chce montować kamerę czy nie mają ważniejszego zajęcia obłuda

   • Montują kamery w każdym lesie bo las to fabryka drewna matołku. To biznes drzewny i ktoś musi go pilnować a najtaniej wychodzą kamery.