Jeszcze rok utrudnień w ruchu pomiędzy Moszczanką a Kockiem. Przebudowa będzie większa niż planowano

Do jesieni przyszłego roku mają potrwać prace związane z przebudową drogi krajowej nr 48 pomiędzy Moszczanką a Kockiem. Dodatkowo nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku „starej” drogi krajowej nr 19.

Trwają intensywne prace związane z remontem drogi krajowej nr 48 od Dęblina do Kocka. Od początku roku drogowcy przebudowują 10 – kilometrowy odcinek trasy pomiędzy Krępą a Kockiem. W ramach inwestycji dotychczasowa jezdnia zostanie poszerzona do 7 m, konstrukcja drogi będzie wzmocniona aby wytrzymywała nacisk do 115 kN/oś. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami bocznymi, a w miejscu dawnego skrzyżowania z drogą krajową nr 19 powstanie rondo. Skorygowany zostanie również przebieg niwelety drogi, przebudowane i wyremontowane odwodnienie wraz z remontem czterech mostów.

Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną także drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki. Rondo powstanie również w Moszczance. W tym przypadku jednak będzie ono wykonane w ramach budowy drogi ekspresowej S17 Lublin – Warszawa. Jak informuje Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zakres prowadzonych prac został rozszerzony. Remont nawierzchni i odwodnienia będzie również wykonany na liczącym ponad 1,4 km odcinku „starej” drogi krajowej nr 19 z Kocka do węzła Kock Północ w ciągu drogi krajowej nr 19 Lublin – Białystok.

Wartość inwestycji wynosi blisko 40 mln zł. Zgodnie z umową, wykonawca którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie, ma uporać się z inwestycją w ciągu 23 miesięcy. Oznacza to, że kierowcy już bez utrudnień przejadą całym przebudowanym odcinkiem drogi jesienią przyszłego roku.


(fot. Krzysztof Nalewajko)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Niech tylko inspektor pilnuje żeby wszystko było wykonane podręcznikowo a nie jakieś oszczędności na masie z zaniżonej ceny

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8665zł -0.18%
  • GBP 5.0608zł -0.31%
  • EUR 4.5772zł -0.23%
  • CHF 4.2732zł 0.04%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach