Jeszcze rok utrudnień w ruchu pomiędzy Moszczanką a Kockiem. Przebudowa będzie większa niż planowano

Do jesieni przyszłego roku mają potrwać prace związane z przebudową drogi krajowej nr 48 pomiędzy Moszczanką a Kockiem. Dodatkowo nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku „starej” drogi krajowej nr 19.

Trwają intensywne prace związane z remontem drogi krajowej nr 48 od Dęblina do Kocka. Od początku roku drogowcy przebudowują 10 – kilometrowy odcinek trasy pomiędzy Krępą a Kockiem. W ramach inwestycji dotychczasowa jezdnia zostanie poszerzona do 7 m, konstrukcja drogi będzie wzmocniona aby wytrzymywała nacisk do 115 kN/oś. Przebudowane zostaną skrzyżowania z drogami bocznymi, a w miejscu dawnego skrzyżowania z drogą krajową nr 19 powstanie rondo. Skorygowany zostanie również przebieg niwelety drogi, przebudowane i wyremontowane odwodnienie wraz z remontem czterech mostów.

Przebudowane zostaną istniejące zatoki autobusowe i powstaną nowe, zbudowane zostaną także drogi dojazdowe dla obsługi ruchu lokalnego oraz chodniki. Rondo powstanie również w Moszczance. W tym przypadku jednak będzie ono wykonane w ramach budowy drogi ekspresowej S17 Lublin – Warszawa. Jak informuje Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zakres prowadzonych prac został rozszerzony. Remont nawierzchni i odwodnienia będzie również wykonany na liczącym ponad 1,4 km odcinku „starej” drogi krajowej nr 19 z Kocka do węzła Kock Północ w ciągu drogi krajowej nr 19 Lublin – Białystok.

Wartość inwestycji wynosi blisko 40 mln zł. Zgodnie z umową, wykonawca którym jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lubartowie, ma uporać się z inwestycją w ciągu 23 miesięcy. Oznacza to, że kierowcy już bez utrudnień przejadą całym przebudowanym odcinkiem drogi jesienią przyszłego roku.


(fot. Krzysztof Nalewajko)

Zobacz również

1 komentarz

 1. Niech tylko inspektor pilnuje żeby wszystko było wykonane podręcznikowo a nie jakieś oszczędności na masie z zaniżonej ceny

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online