Napadło go dwóch mężczyzn, jeden wybił szybę w aucie. Strażnicy miejscy wkroczyli do akcji

W miniony wtorek strażnicy miejscy z Lublina zatrzymali sprawcę napadu. Mężczyzna został przekazany policjantom.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek po godzinie 9 w rejonie ul. Altanowej. Strażnicy miejscy zostali zaalarmowani przez mężczyznę, że został napadnięty przez dwóch mężczyzn, a kiedy schował się w aucie, jeden z napastników wybił w pojeździe szybę. Po chwili obaj uciekli.

– Mężczyzna wskazał kierunek, w którym oddalili się sprawcy oraz stwierdził, że już zawiadomił policję. Strażnicy udali się we wskazanym kierunku. Na wysokości posesji przy ul. Tarasowej 5 zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Jeden ze strażników wysiadł z pojazdu i udał się w pościg za uciekającymi, natomiast drugi podjechał w celu odcięcia im drogi ucieczki. Po kilkunastu metrach jeden z mężczyzn został ujęty – relacjonuje zdarzenie Ryszarda Bańka z lubelskiej Straży Miejskiej.

Osoba zgłaszająca rozpoznała w nim sprawcę napadu. Mężczyzna został przekazany policjantom.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

Zobacz również

2 komentarze

  1. to nie pierwszy raz dzieją się tam takie rzeczy , w październiku ok 4 nad ranem napadli na kierowcę rozwożącego pieczywo do stokrotki , przyjechała policja ale sprawcy uciekli . Nagminne jest że w pobliżu tego miejsca Altanowa 3 / Tarasowa 5 młodzi ludzie piją alkohol bo jest tam sklep nocny o nazwie ” Hejnał ” zazwyczaj piją obok przychodni lub Stokrotki i wszczynają awantury . Sam dwukrotnie wzywałem policję ale zdążyli uciec . Było by dobrze by policja lub straż miejska czasami tam zajrzała zwłaszcza późnym wieczorem lub nad ranem. Wszystko ma miejsce od strony rampy rozładunkowej supermarketu lub obok przychodni w której funkcjonuje ten problematyczny sklep.

    • Jeśli tak jest źle, jak to pięknie opisałeś Andrzeju, to nie ma lepszego wyjścia jak wezwać uprawnionego, poświęconego egzorcystę, żeby odczynił stosowne misterium, bowiem zachodzi podejrzenie, że jak tam ustanowią stały posterunek policji, to policjanci będą pić razem z menelami, na zasadzie powiedzenia: „okazja czyni złodziejem” (w tym przypadku menelem). :mrgreen:

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska