Wtorek, 23 lipca 202423/07/2024
690 680 960
690 680 960

Jest decyzja Sejmu w sprawie Wigilii. Nie ma co czekać na ostatnią chwilę ze świątecznymi zakupami

Jest pierwsza ustawa przyjęta przez Sejm. Dotyczy ona wprowadzenia zmian w kalendarzu niedziel handlowych. Ci, którzy zostawiają zakupy na ostatnią chwilę, mogą się zdziwić.

Do świąt Bożego Narodzenia pozostał niecały miesiąc, na sklepowych półkach można już znaleźć szereg świątecznych produktów. Sieci handlowe prześcigają się również w promocjach na artykuły potrzebne do wykonania świątecznych potraw czy też ozdoby. Można też zakupić już nawet choinkę.

Tymczasem co roku nie brakuje osób, które zakupy pozostawiają na ostatnią chwilę. Jak wyjaśniają nam pracownicy popularnej sieci marketów, Wigilia to dzień, kiedy w sklepach panują tłumy. Często jest tak, że ciężko jest wyjaśnić kupującym, że skończyli już pracę i muszą zamknąć sklep.

W tym roku będzie jednak inaczej. Wigilia wypada w jedną z niedziel handlowych, jednak Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zgłosiło do Rządu projekt ustawy dotyczący wprowadzenia zmian w tym zakresie. Zaproponowano, aby dzień ten objąć zakazem handlu. Rozwiązanie to uzasadniono szczególnym czasem, jakim jest Boże Narodzenie oraz spotkaniami rodzinnymi Polaków.

Dziś sprawą tą zajął się sejm. Za zmianą opowiedziało się 429 posłów, nikt nie był przeciw, jedynie 12 posłów wstrzymało się od głosu. W zamian za Wigilię, niedziela handlowa została przesunięta na 10 grudnia. Jest to wyjście naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i handlu. Nie zmieniło się również nic z kolejną niedzielą handlową, jaka przypada na 17 grudnia. Ma to pozwolić na realizację planów zakupowych.

31 komentarzy

 1. Kaczka już nie będzie siwa teraz glaca zrobi się jak kolano

 2. Hahahaaa, lećta i kupujta karpie, choinki i pryzenta by wam nie wykupiły. Będzieta wszyćko źreć, a potem w kibelka ch będzieta to wszyćko wydala”, hehehe. I ci roku to samo jak byśta wszyćko byli zaprogramowane. Heeeheee

 3. Spokojnie, już niedługo wszystkie niedziele będą handlowe,przecież większość hiper i supermarketów to kapitał zagraniczny więc chyży rój nie da im krzywdy zrobić.

  • no tak bo biedne kasjerki musza pracować, nie tak jak lekarze, policjanci, strażacy, kucharze, kelnerzy, aptekarze, piloci samolotów, kierowcy autobusów miejskich, ratownicy w karetkach, pracownicy kin, księża, taksówkarze, pracownicy stacji paliw, obsługi lotnisk, kolejarze. tylko biedne kasjerki musza pracować. Ale w sumie masz racje chodzi o zagraniczny kapitał XD
   ułom pisowski się ma rozumieć, was to można poznać z daleka, ułom nie potrafiący myśleć tylko tusk mu we łbie.
   a najgorszy jest ułom katolik.

 4. Nie ma większych szkodników od pełowskich gnid.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport