690 680 960

Jedno z lubelskich muzeów zostało otwarte. Znów można odwiedzać skansen

Do dyspozycji gości lubelskiego skansenu oddane zostały zewnętrzne przestrzenie. Na razie nie ma możliwości zwiedzania wnętrz poszczególnych obiektów. Obniżono też ceny biletów.

We wtorek ponownie zostało udostępnione dla zwiedzających Muzeum Wsi Lubelskiej. Zostało ono zamknięte, podobnie jak inne instytucje kulturalne, od 7 listopada. Wtedy to zaczęły bowiem obowiązywać wprowadzone przez rząd obostrzenia związane z epidemią Covid-19.

Okazało się jednak, że w szczególnych przypadkach, niektóre obiekty mogą zostać otwarte. Chodzi o placówki znajdujące się na świeżym powietrzu, w których możliwe jest utrzymanie zasad reżimu sanitarnego.

Na początek do dyspozycji gości lubelskiego skansenu zostały oddane zewnętrzne przestrzenie. Nie ma zaś możliwości zwiedzania wnętrz poszczególnych obiektów.

Osoby spacerujące pośród skansenowskich zabytków, zwierząt i natury zobowiązane są również do noszenia maseczek ochronnych lub zakrywania ust i nosa elementami odzieży. Muszą też przestrzegać dystans społeczny. Obniżone zostały też ceny biletów wstępu.

(fot. MWL)

2 komentarze

  1. no i super :))))

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!