Wysypują piach przed ratuszem. „Mieszkańcy zasługują na odrobinę rozrywki” (zdjęcia)

Tak jak co roku na Rynku Wielkim w Zamościu powstanie lodowisko. Trwają już prace związane z jego przygotowywaniem. Jak wstępnie zaplanowano, obiekt powinien być gotowy na 6 grudnia.

Od kilku dni na Rynek Wielki w Zamościu zwożony jest piach. Tak jak co roku przed Ratuszem powstanie lodowisko. Zorganizuje je Ośrodek Sportu i Rekreacji. Jak wyjaśnia dyrektor wydziału Kultury i Sportu zamojskiego magistratu Piotr Orzechowski, w obliczu obostrzeń związanych ze stanem epidemii Covid-19, dość długo urzędnicy dyskutowali nad sensem tworzenia lodowiska. Uznano jednak, że mieszkańcy zasługują na odrobinę rozrywki w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Zanim jednak podjęto ostateczną decyzję, miasto zwróciło się do Ministerstwa Sportu oraz Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej z prośbą o określenie wytycznych dotyczących m.in. obostrzeń sanitarnych, jakie powinny obowiązywać na lodowisku. Teraz urzędnicy oczekują jeszcze na szczegóły dotyczące funkcjonowania tego typu obiektu. Chodzi m.in. o liczbę osób jaka jednocześnie będzie mogła korzystać z tafli, czas korzystania, godziny otwarcia itp.

Wiadomo już, że w tym roku użytkownicy lodowiska będą mieli do dyspozycji wypożyczalnię łyżew. Zostanie ona zlokalizowana w tym samym miejscu co kasa biletowa. Jak wstępnie zaplanowano, obiekt powinien być gotowy na 6 grudnia. Oczywiście wszystko jest uzależnione od pogody oraz od tego, czy temperatura spadnie minimum do zera.

(fot. UM Zamość)

15 komentarzy

 1. A jak mieszkańcy nie będą mieli rozrywki to co? Potną się? To już nie ma innych rozrywek? Książek, gier planszowych, szachów?
  Ano tak, zapomniałem, do tego trzeba być choć trochę intelektualnie rozwiniętym.

 2. @Franio Po co ten atak? Potrzebne są zarówno rozrywki intelektualne jak fizyczne. Umysł po spacerze, bieganiu, rowerze, łyżwach dużo lepiej pracuje. Spalane są kalorie. I jest to również dobra alternatywa dla komputera. Zluzuj majty mordo.

 3. Franio-wi by się przydał taki odpoczynek zanim znowu coś bzdurnego napisze Franio widać ma problemy z ruchem i nie wie co to rozrywki fizyczne i jaki mają wpływ, co też przekłada się na jego rozwój intelektualny jak widać Bardzo dobry pomysł władz Zamościa

 4. Dzisiaj napisze maila do Prezydenta Zamościa by taflę lodowiska zrobić w kolorach tęczy 😍😍😍

 5. nie mą na co kasy wydawać? jaka rozrywka ? w dobie pandemii? to jest chore jak marnowane są publiczne pieniędzy? .. no ale krewni i znajomi królika zarobią na tej „śliskiej” sprawie:/

 6. … lodowisko może będzie , raczej nie . ale na pewno będzie zniszczony rynek i przyległe ulice przez ciężarówki wożące ten piach

 7. Lepiej darmowe maski zafundować mieszkańcom i zwiedzającym Zamość turystom niż bezmyślne piaskowanie rynku i wydawanie publicznych pieniędzy. Kogo stać na takie bzdury.PARANOJA!!!!!!!!!!

 8. Mieszkańcy i nie tylko zasługują na to, aby choć przez kilka miesięcy w roku nacieszyć się architekturą Rynku Wielkiego. Jeszcze nie minął miesiąc jak zniknęła z Rynku scena i kawiarenki. Niestety mam wrażenie, że kogoś drażni to co w Zamościu najładniejsze i ciągle stara się to zasłaniać.

 9. Bez komentarza nawet

 10. niejestemcebulakiem

  czekaj, bo czegoś nie kumam. To na siłownię nie można chodzić, by samodzielnie sobie potrenować, ale można sobie z innymi ludźmi jeździć na lodowisku wielkości dwóch moich salonów? polska logika level 666, chyba tylko otwarte kościoły to przebijają

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!