Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Jedna seniorka zostawiła pieniądze i biżuterię na ogrodzeniu posesji, druga pieniądze na wycieraczce

Kolejny raz oszuści próbowali wyłudzić od mieszkańców Lublina pieniądze. Niestety dwoje z nich uwierzyło w historię o rozpracowywaniu grupy przestępczej. 79-latka przekazała pieniądze i biżuterię o wartości 43 tysięcy złotych, zaś 80-latka przeszło 18 tysięcy złotych.

– W ostatnim czasie widoczna jest wzmożona aktywność oszustów. Sprawcy wykorzystują dobrze znane metody wyłudzenia pieniędzy. Przestępcy podszywają się pod policjantów lub pracowników banku. Wszystko po to, by zwieść swoje ofiary i uśpić ich czujność – informuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Przedwczoraj lubelscy mundurowi odebrali dwa zgłoszenia o oszustwach na kwotę ponad 60 tys. złotych.

– W przypadku 79-latki przestępcy podszywali się za policjantkę. Sprawcy twierdzili, że rozpracowują grupę oszustów, którzy mogą włamać się do jej domu. Kobieta, wykonując kolejne polecenie, zebrała wszystkie pieniądze i biżuterię. Następnie reklamówkę z kosztownościami powiesiła na ogrodzeniu posesji. Emerytka straciła około 43 tysięcy złotych – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

W podobny sposób przestępcy oszukali 80-latkę. Seniorka otrzymała telefon od osób podających się za policjantów. Oszuści twierdzili, że rozpracowują szajkę złodziei.

– Kobieta na wycieraczce przed wejściem do mieszkania położyła reklamówkę z zebranymi oszczędnościami. Łącznie około 18 tysięcy złotych. W obu przypadkach pokrzywdzone zorientowały się, że to oszustwo dopiero, gdy sprawcy zabrali kosztowności – dodaje nadkomisarz Kamil Gołębiowski.

Trwa poszukiwanie oszustów. Mundurowi apelują jednocześnie o rozsądek i rozwagę. Należy pamiętać, że policjanci nigdy nie informują o szczegółach prowadzonych przez siebie działań i nie proszą o przekazanie pieniędzy.

20 komentarzy

  1. Dała by mi jakaś babcia z 15 tys?
    Przydało by się na balety..

  2. Jelenie w cenie. Ha ha ha!!!!

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo