Środa, 28 lutego 202428/02/2024
690 680 960
690 680 960

Skrzydła nad Kazimierzem cieszyły się dużą popularnością. Pokazy zgromadziły szereg miłośników lotnictwa (zdjęcia)

W miniony weekend w Kazimierzu Dolnym odbyła się impreza dla pasjonatów i miłośników podniebnych maszyn. Cykl wydarzeń pod wspólnym hasłem „Skrzydła nad Kazimierzem” jak co roku cieszył się sporym zainteresowaniem.

Sercem „Skrzydeł nad Kazimierzem” ponownie był Port Jachtowy, z kolei pokazy lotnicze podziwiać można było nad Wisłą. W dzień zaprezentowały się m.in. spadochronowa grupa Sky Magic, formacja Dromaderów i An 2 reprezentujących Mieleckie Zakłady Lotnicze, samoloty DA 40 i śmigłowce R44 czyli ACSL Dęblin i TS11 Iskra, maszyny CASA C 295M, Hercules C 130 oraz samoloty M346 Bielik należące do Sił Powietrznych.

Z kolei w trakcie pokazu nocnego zaprezentowali się skoczkowie spadochronowi Grupy Sky Magic, do tego maszyny TS11 Iskra i Bolkow Bo 105. Wszystko z wykorzystaniem pirotechniki. Dzięki temu są to jedne z najbardziej widowiskowych podniebnych spektakli, jakie można oglądać na imprezach lotniczych.

Natomiast na terenie portu jachtowego na uczestników wydarzenia czekał Festiwal Piosenki lotniczej, koncerty i piknik lotniczy.

9 komentarzy

 1. Nocne pokazy kompletna porażka

 2. Pokazy w sobotę. Artykuł prawie w środę.
  Rychło w czas.

 3. Smutek symulowany

  Pokazano nam to czego w Ukrainie nie chcieli wziąć.

 4. No cóż zaprezentowano wielkie nic obecnie każde pokazy do dno i wodorosty żadnych atrakcji itp rzeczy No ale co można oczekiwać od rządzących z PIS

 5. Takie tam pokazy dla bidoty,co z otwartą gębą i wytrzeszczem oczu będą patrząc, kładąc a nawet sikać z emocji.

 6. Skrzydła nad Kazimierzem to piknik muzyczny z elementami wojskowymi. Część lotnicza jest tylko bardzo przyjemnym dodatkiem i nie bardzo rozumiem skąd biadolenie. Co roku impreza się rozrasta i osiąga niewiele gorszy poziom niż profesjonalne Air Show z biletami po 100 zł.

 7. Mi się podobało, jak żeś taki bogaty to jedź na Air Show do Dubaju jęczący polaczku

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo