Jeden zatrzymał się na stopie, drugiego to zaskoczyło. Zderzenie przed rondem przy Makro (zdjęcia)

Jedna osoba została poszkodowana w zderzeniu pojazdów na wjeździe na rondo przy Makro w Lublinie. Nie ma utrudnień w ruchu.

Do zdarzenia doszło w piątek przed godziną 8 przy rondzie Kasprzaka w Lublinie. Przed skrzyżowaniem al. Witosa i ul. Krańcowej zderzyły się dwa samochody dostawcze: citroen i nissan. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, oba pojazdy jechały od strony zamku. Przed wjazdem na rondo kierowca citroena zatrzymał się przed znakiem stop. Zaskoczyło to poruszającego się za nim kierowcę nissana. Nie zdołał zahamować i uderzył w tył citroena.

W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba. Kierowcę citroena przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Nie ma utrudnień w ruchu.

(fot. lublin112)

Zobacz również

18 komentarzy

 1. Odebrać prawo jazdy temu „zaskoczonemu ” że trzeba zatrzymać się na stopie …wedlug mnie i mam nadzieję policjantów ,stanowi duże zagrożenie dla zycia i zdrowia uczestników ruchu …znajac życie załpłaci mandat i dalej będzie tak jezdził …bo szkoda czasu na zatrzymywanie się na stopie ….

  • Gdyby zastosować takie kryteria odbierania prawa jazdy, to połowa kierowców straciłaby prawo jazdy, ale jeździliby nadal bez prawa jazdy.
   System pozbawiania uprawnień do kierowania działałby gdyby istniał rzeczywisty (a nie iluzoryczny) nadzór nad przestrzeganiem przepisów ruchu.
   Powinno to działać tak, że kierowca łamiący przepisy zbyt często zbiera punkty karne i przy 24 traci uprawnienie. Czyli: kilka razy się nie zatrzyma na STOPie lub popełni jeszcze w ciągu roku jeszcze kilka innych wykroczeń i żegna się z kierowaniem. Po pewnym czasie doszkala się, by ich już nie popełniać – by nauczyć się jeździć lepiej i ponownie zdaje egzamin.
   Tylko, że jeżeli 1 policjant przypada na 100.000 kierujących to jak ten system ma wyłapywać kierowców niestosujących się do przepisów?
   Równie dobrze mogłoby wcale nie być drogówki i dla przeciętnego kierowcy absolutnie nic by to nie zmieniło.

   Na miliony samochodów na naszych drogach tylko systemy automatyczne są w stanie sobie z tym poradzić. Fotoradary, rejestratory przejazdu na czerwonym, rejestratory zachowywania odstępu na ekspresówkach, OPP itp.

 2. No mogło to zaskoczyć kierującego przecież tam nikt się nie zatrzymuję, nie był na to przygotowany.

 3. Jeżeli większość kierujących nie zatrzymuje się na STOPie, to „bezsensowne” zatrzymanie się przed STOPem jakiegoś nadgorliwego kierowcy może zaskoczyć.
  Zatrzymanie się przy zielonej strzałce czy przy nadawaniu sygnału żółtego (a nie wczesnego czerwonego) to niebezpieczne i niezrozumiałe manewry dla niektórych kierowców.

  • Ale i policjanci nie zatrzymują się na STOPie – nie dotyczy to tylko zwykłych kierowców, ignoruje to większość kierujących niezależnie od statusu (zawodowi, amatorzy, mundurowi). Wystarczy w kilku miejscach porobić łapanki, ale nie w modelu – skrzyżowanie i obok policjant, tylko kamera, która filmuje to z daleka i po kilkudziesięciu metrach zatrzymanie – mogłoby spowodować, że część kierowców zaczęłaby zauważać znaki, nie tylko STOP, ale i inne.

   W Lublinie Policja specjalizuje się w łapaniu przejeżdżających na „późnym żółtym”. Jest to czasochłonne i mało efektywne.

 4. Jeżeli większość kierujących nie zatrzymuje się na STOPie, to „bezsensowne” zatrzymanie się przed STOPem jakiegoś nadgorliwego kierowcy może zaskoczyć innego kierowcę.
  A już zatrzymanie się przy zielonej strzałce czy przy nadawaniu sygnału żółtego (a nie wczesnego czerwonego) to niebezpieczne i całkowicie niezrozumiałe manewry dla niektórych kierowców.

 5. Speeydy Gonzales

  Na stopie zatrzymują się tylko frajerzy i powolniaki …zapier…lać trzeba a nie jakieś tam zatrzymywanie się na stopie .

  • a na czerwonym zatrzymują się tylko piz..y i kuta..y… trza być twardym a nie mientkim…

 6. Jego pewnie wszystkie znaki drogowe zaskakują. Dobrze, że nie wie o istnieniu kodeksu drogowego, dopiero by przeżył szok!

 7. Jakaś miękka buła zatrzymała się przed znakiem STOP i klops. Zatrzymujemy się tylko przed przeszkodami stałymi typu mur, a opcjonalnie przed opuszczonymi rogatkami.

 8. A po co tam „stop”?Dojeżdżam do skrzyżowania o ruchu okrężnym i mam ustąpić tym na rondzie.Jak ktoś tego nie potrafi to niech odda prawko do Wydziału Komunikacji.Może ten „stop” gubi tam niedouczonych,bo trzeba być ostatnią ofermą,żeby mieć bum w tym miejscu.

 9. Franiu,skończ już wypisywać te swoje durne mądrości!!!

 10. Piszę już drugi raz w podobnej sytuacji…znaki pionowe obowiązują od ustawienia, czyli nigdy nie zatrzymujemy się przed znakiem stop tylko przed linią ciągła ( znak poziomy) ,,bezwzględnego zatrzymania ” która jest za znakiem stop lub jeśli jej nie ma to przy krawędzi skrzyżowania .

 11. Był zaskoczony.Dobre.Ale czym.????

 12. Widze wielu to potomkowie dziadkow na furmankach,piszac ,ze sie nie zatrzymuja lub tylko przed sciana…no coz Lublin przed wojna mial 120 tys. mieszkancow z czego polowa to zydki…a teraz z furmanki do BMW z rozancem przy szybie….Najlepszy przepis na salatke z buraka to…..wrzucic granat do beemki

 13. A ja twierdzę, że jest lepiej. Kiedyś były wypadki NA RONDZIE przy Makro a wreszcie są PRZED RONDEM. Jeszcze 5 lat i wypadki będą poza miastem

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online