Trwa przebudowa drogi krajowej nr 74. Kolejny odcinek zostanie wyłączony z ruchu (zdjęcia)

Do końca września wyłączony z ruchu będzie odcinek drogi krajowej nr 74 od końca obwodnicy Frampola do skrzyżowania z droga powiatową do Teodorówki. Trwają tam prace ziemne związane z rozbudową trasy.

Od blisko dwóch miesięcy trwają prace związane z przebudową drogi krajowej nr 74 pomiędzy Frampolem i Gorajcem. Trasa zostanie dostosowana do standardów drogi klasy GP a jej nawierzchnia będzie wzmocniona, aby bez problemu mogły się nią poruszać ciężkie pojazdy. Droga ma mieć szerokość 7 metrów, utwardzone pobocza, powstaną drogi zbiorcze dla obsługi ruchu lokalnego i odwodnienie. Do tego elementy zwiększające bezpieczeństwo m.in. bariery ochronne i oświetlenie.

W związku z tym wyłączone z ruchu zostały dwa odcinki tej drogi. Pierwszy z nich, o długości ponad 1,3 km, rozpoczyna się na końcu obecnej obwodnicy Frampola i kończy przed kolejnym skrzyżowaniem z drogą lokalną przed Starą Wsią. Drugi ma długość ok. 600 metrów i rozpoczyna się za skrzyżowaniem przed mostem na Białej Ładzie w Starej Wsi i kończy przed skrzyżowaniem z drogą lokalną. Rozebrano tam już istniejącą nawierzchnię i rozpoczęto roboty ziemne.

W środę 15 maja, wyłączony z ruchu zostanie kolejny odcinek tej trasy, od Woli Radzięckiej do Smorynia. Oznacza to, że kierowcy nie będą mogli korzystać z tej drogi na odcinku od końca obwodnicy Frampola do skrzyżowania z droga powiatową do Teodorówki. Objazd na trasie z Frampola do Szczebrzeszyna wyznaczono drogami wojewódzkimi: 835 na odcinku Frampol – Biłgoraj oraz 858 na odcinku Biłgoraj – Szczebrzeszyn. Wykonawca rozbudowy, konsorcjum firm: PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza zagwarantował, że prace mają potrwać do 2020 roku. Jednak pod koniec września b.r. ma zostać przywrócony ruch pojazdów.

(fot. GDDKIA)

Jeden komentarz

  1. Gorajec czy Gorajec Stara Wieś czy Gorajec Zastawie ? Sam Gorajec nie leży przy DK74

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Miasteczko pełne wrażeń nad Zalewem w Kraśniku
Festyn Rodzinny w parku miejskim w Łukowie
Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej