Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Janusz P. z zarzutami za reklamę wódki w Internecie. To samo dotyczy jego wspólników: Kuby W. i Tomasza C.

Są prokuratorskie zarzuty dla trzech znanych osób w związku z reklamowaniem wysokoprocentowych trunków w Internecie. Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył znany aktywista Jan Śpiewak.

Prokuratura Rejonowa w Warszawie postawiła zarzuty pochodzącemu z naszego regionu byłemu posłowi i związanemu od lat z branżą alkoholową Januszowi P. Chodzi o reklamowanie wysokoprocentowych trunków w Internecie. W sprawie zarzuty usłyszały również dwie inne osoby. Jest to znany celebryta i gwiazdor stacji TVN Kuba W. a także Tomasz C. Mężczyźni są wspólnikami jednej ze spółek zajmujących się produkcją alkoholu.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył znany aktywista Jan Śpiewak. Od dłuższego czasu wskazywał on, że właściciele Manufaktury Piwa Wódki i Wina często prezentują oferowane przez spółkę produkty alkoholowe w social mediach. Jednak forma owych treści miała jasno wskazywać, iż jest to typowa reklama. Dlatego też w ubiegłym roku Śpiewak zdecydował się na poinformowanie o wszystkim organów ścigania.

Z oskarżeniami aktywisty nie zgadza się od początku Janusz P. Jak wówczas wskazywał, ma on być „pupilem obecnego obozu władzy” a swoimi działaniami działa na niekorzyść wielu osób. Dodatkowo postanowił złożyć pozew wobec aktywisty o naruszenie dóbr osobistych. Zażądał też przeprosin za zszarganie dobrego imienia oraz grzywny w wysokości 100 tys. zł na wskazaną fundację charytatywną.

– Mam nadzieję, że to początek końca tych dwóch arcypatusów i koniec nielegalnej reklamy alkoholi w Polsce. To dowód na to, że nie wolno się poddawać, bać pozwów i tylko bezkompromisowe działanie może coś zmienić. Teraz pora na resztę celebryckiej patologii, która z reklamowania trucizny zrobiła sposób na zdobycie fortun – napisał dziś w mediach społecznościowych Jan Śpiewak.

Do sprawy odniósł się również Janusz P. zapewniając, że nigdy nie namawiał i nie będzie namawiał do picia alkoholu, jednak nie widzi nic zdrożnego w tym, by dzielić się swoją wiedzą o alkoholach, inspirować do ich nieoczywistych zastosowań w kuchni, czy pokazywać miejsca i historie związane z alkoholem. Dodał iż problemem nie jest alkohol sam w sobie, gdyż towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Problemem są osoby, które nie radzą sobie i uciekają w alkohol lub zastępują nim wszystko inne w życiu.

Zaznaczył jednocześnie, że jest pewien, iż sprawę wygra przed sądem. W odpowiedzi Jan Śpiewak wskazał byłemu politykowi, że z popełniania ciężkich przestępstw zrobił on w Internecie model biznesowy. Nie szczędził wobec niego też ciężkich słów wskazując, iż jego miejsce jest na śmietniku historii, a donoszenie na tego typu osoby ma być nie tylko obowiązkiem, ale przede wszystkim przyjemnością.

Januszowi P., Kubie W. i Tomaszowi C. grozi kara grzywny w kwocie nawet do pół miliona złotych.

(fot. Adrian Grycuk\Wikipedia\CC BY-SA 3.0 pl)

33 komentarze

  1. Żałosny wyrzutek, celebryta zakichany…

  2. Tu jest Polsza nie zagranica u nas kary są śmieszne i nawet jak dostanie 500 tys. to nic to nie zmieni, dla Palikota są to grosze .

    • nie kryty krytyk

      ale za co kara, w tym chorym pisowskim kraju tylko o karanie widzę chodzi, bat po plecach i polaczku do roboty, no to pięknie cię rodzice wychowali i współczuje życia pod batem. dziwne że oni za słowo powiedziane mogą mieć karę, a ludzie z kabaretu co pili jacka daniela na scenie podczas występu nie przeszkadzają. takie to chore socjalistyczne społeczeństwo, jeszcze wam powinnien król Jarosław Kręporosły, premie dawać jak podpie dolicie kogoś. gratulacje polaczku cebulaczku.

  3. Alkohol powinien być zakazany tak jak narkotyki

  4. Smutny człowiek.