690 680 960

Jadłodzielnia w Lublinie już otwarta (zdjęcia)

Dzisiaj w Lublinie rozpoczęła działalność Jadłodzielnia, czyli miejsce, gdzie każdy może podzielić się jedzeniem z drugą osobą. Punkt foodsharingu znajduje się w jednym z boksów na targu przy al. Tysiąclecia.

Nie wiesz, co zrobić z nadwyżką jedzenia? Masz produkty, które za chwilę stracą swój termin przydatności do spożycia? Przyjdź na targ przy al. Tysiąclecia, do boksu nr 97 i zostaw produkty.

Od dzisiaj każdy, kto będzie miał ochotę podzielić się jedzeniem lub będzie potrzebował produktów spożywczych może przyjść do pierwszej w Lublinie Jadłodzielni.

Organizatorzy przedsięwzięcia informują, że jeżeli ktoś posiada produkty, a nie ma ich jak dostarczyć, odbiorą je i przywiozą nieodpłatnie do Jadłodzielni.

Miejsce na targu przy alei Tysiąclecia (box nr 97) jest wyraźnie oznaczone, tuż przy północno – zachodnim wejściu, od strony sklepu LSS Społem Lux. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości co można, a czego nie można zostawiać w Jadłodzielni zostały jasno określone zasady, które widnieją na kiosku. O czystość dba opiekun, który codziennie sprawdza stan Jadłodzielni.

Jadłodzielnia jest inicjatywą społeczną, wszyscy tutaj działają wolontariacko. Jeżeli ktoś ma ochotę pomóc w tworzeniu tego miejsca może zgłosić się do pomysłodawców.

Dla kogo jest Jadłodzielnia?

To miejsce dla wszystkich. Dla tych, którzy nie mają pomysłu lub możliwości zagospodarowania nadwyżek żywności, dla handlowców, którym pozostanie np. pół skrzynki warzyw, dla właścicieli i pracowników sklepów czy straganów, którzy z bólem serca wyrzucają nienadające się już do sprzedaży jedzenie, dla firm cateringowych, którym zostało jedzenie po konferencji czy firmowej
Wigilii, także dla każdego mieszkańca Lublina chcącego podzielić się nadwyżkami żywności, która mogłaby się zmarnować gdy na przykład domownicy na dłużej wyjeżdżają z domu.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

 1. super inicjatywa! trzymam kciuki, na świecie jest wystarczająco jedzenia, żeby każdy się najadł, niestety większa jego część się marnuje, a ludzie głodują

 2. Wegetariańska .

 3. inicjatywa młodzieży wychowanej na facebooku i instagramie, dobrze że chcą wyjść poza telefon – ale realia są takie że na moje oko będzie to działać 2-3 m-ce.

 4. .Ciekawe czy ktoś przyniesie i postawi procenty
  Niektórzy tam potrzebują teraz rozgrzewki .

 5. większość osób wylewających swoje wypociny i tak nigdy nic nie zaniesie do tej budki ! po co więc marnować czas na wypisywanie komentarzy ! ja to widzę po sobie 😉

 6. wszystko ładnie pięknie , ale chcąc samochodem tam podjechać i coś zostawić to bardzo kiepska miejscówka

  • Miejscówka beznadziejna, bywam tam może raz na rok jak mam potrzebę, samochodem nawet tam sie nie pcham, bo w tym rejonie to mozna chyba jedynie pod tarasami zaparkować.

   • Dla chcącego nic trudnego – na chwilę, jaką zajmuje włożenie produktów do punktu, można zostawić auto tuż przy Jadłodzielni – mała uliczka dla dostawców. Przecież to zajmuje moment 🙂 Wiem, bo dziś tak zrobiłam. Jeżeli ktoś chce zostać na targu dłużnej, w okolicach parkowanie jest za darmo!

 7. A kiedy remont Judyma?

 8. Gdzie jest komentarz??? O błędzie??, zlamalem regulamin.?To już nie pierwszy raz. Jakoś jak się ludzie wyzywają to chętnie umieszczanie.

  • Prosimy się nie ekscytować. Literówka została poprawiona. Wystarczy napisać na PW. Miłego wieczoru.

  • Chciałeś zaistnieć? To ci się udało. Ale czy ci to splendoru dodało? Czy podbudowałeś swoje ego? Czasem też zwracam uwagę na literówki, proszę by poprawić ale komentarza nie zamieszczać. Swoja drogą; umieszczenie kropki przed znakiem zapytania, brak spacji między zdaniami, po pytajniku przecinek. To jakieś nowe wytyczne polonistów? Przeczytaj swoje ostatnie zdanie. W/g ciebie, jest poprawnie skonstruowane i napisane?

 9. Pierwiosnki cywilizacji w Polsce. Bardzo dobra inicjatywa. Brawo.

 10. Student też człowiek żreć musi i napewno skorzysta… A i na winko się obleży kasiora.. co mamusia dała na papu żeby synek curcia głodna nie chodzili.. Student nie wielbłąd napić się musi

Kursy walut

 • USD 4.476zł -0.17%
 • GBP 5.4484zł 0.19%
 • EUR 4.6976zł 0.02%
 • CHF 4.7496zł -0.24%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Bal Sylwestrowy w Wilkołazie
Miejski Urząd Pracy w Lublinie serdecznie zaprasza na „Polsko-Ukraińskie Spotkanie dla Pracy”!
Zaproszenie na wspólne ubieranie osiedlowej choinki
X Turniej o Puchar Świętego Mikołaja w Karate Tradycyjnym w Zamościu
Strażacy ze Strzeszkowic Dużych organizują Bal Sylwestrowy