Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Hotel B&B Lublin przy ul. Dolnej 3 Maja wygląda coraz bardziej okazale. Jest dziewiątym obiektem tego typu w kraju

Choć pierwotnie planowany termin ukończenia inwestycji na kwiecień 2020 roku przeciągnął się już o 14 miesięcy, to tempo rozpoczętej zimą 2020 roku budowy w tej lokalizacji jest obecnie imponujące. Generalnym wykonawcą jest firma Instalbud-Rzeszów.

Lublin jako miasto dysponujące bogatą ofertą kulturalną, turystyczną i sportową niedługo wzbogaci się o kolejne miejsca noclegowe.

– Będą to – jak zapewnia Beatrice Bouchet, prezes B&B Hotels Polska – komfortowe noclegi w rozsądnej cenie i atrakcyjnej lokalizacji.

Sieć B&B Hôtels jest trzecią, co do wielkości siecią hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Pod swym szyldem dysponuje nad samą tylko Sekwaną 308 obiektami. Działa ona również m.in. w Niemczech (149 hoteli), we Włoszech (46), w Hiszpanii oraz w Czechach. W Polsce dysponuje ośmioma hotelami: w Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Toruniu, Rzeszowie, Nowym Targu i Warszawie. Lubelski hotel będzie dwugwiazdkowy, podobnie jak pozostałe obiekty francuskiej sieci, i ma liczyć 130 pokoi zaaranżowanych jako miejsca pracy i wypoczynku. A takich właśnie obiektów brakuje najbardziej.

Jeszcze w  2018 r. Urząd Miasta Lublin wydał pozwolenie na budowę budynku hotelowego B&B z garażem podziemnym przy ul. Dolnej 3 Maja 7, 7a, 9 w Lublinie na rzecz B&B Hotels Polska Sp. z o.o.

Nowy Hotel B&B Lublin zlokalizowany jest przy ulicy 3 Maja, biegnącej w stronę al. Solidarności, niedaleko schodów prowadzących do ul. Niecałej i Miejskiego Urzędu Pracy. Budynek ma 5 kondygnacji nadziemnych, sięgając niespełna 16 m powyżej poziomu chodnika. Obiekt tarasowo obniża się w kierunku al. Solidarności.

Będzie on również przyjazny dla podróżujących samochodem, oferując do ich dyspozycji podziemny parking. Hotel w całości będzie klimatyzowany, wyciszony i zapewni gościom bezpłatny dostęp do szybkiego Internetu. Budynek będzie dysponował nowocześnie wyposażonymi salami konferencyjnymi, stanowiącymi znakomite miejsce do wszelkiego rodzaju spotkań. Przestrzenie te będą klimatyzowane i spełniające najwyższe standardy.

(fot. tekst Leszek Mikrut)

15 komentarzy

  1. Ciekawe gdzie miał oczy miejski konserwator zabytków pozwalając na tą szkaradna elewację

  2. A podobno Lublin jest miastem najbardziej zielonym i ekologicznym. A tu proszę kolejny „chyba zielony” miejski beton.

  3. Misiek jak ci nie pasuje to namiot albo szałas i w Bieszczady

Z kraju