Hodowali marihuanę w szafie ubraniowej

W miniony piątek policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością narkotykową KMP weszli do jednego z mieszkań w Lublinie. Z ustaleń śledczych wynikało, że użytkownicy lokalu mogą posiadać środki odurzające.

Podczas przeszukania mieszkania w pokoju użytkowanym przez 39-letniego Jarosława M. oraz 23-letnią Aldonę J. policjanci odnaleźli uprawę 8 roślin konopi oraz łącznie ponad 142 g. suszu konopi i częściowo wysuszonych fragmentów tych roślin. Uprawa konopi znajdowała się w szafie, która wyposażona była w profesjonalną instalację oświetleniową i wentylacyjną. Policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt wykorzystywany w trakcie uprawy. Rośliny miały wysokość od 80 do blisko 120 cm. 39- latek oraz 23-latka trafili do policyjnego aresztu – informuje KWP Lublin.

Jak ustalili policjanci 39-latek produkcją środków odurzających zajmował się od 2011 roku. Będzie odpowiadał za ich produkcję w znacznych ilościach. Grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Jego partnerka będzie odpowiadać za pomocnictwo. Dzisiaj para trafi przed oblicze prokuratora. Wobec mężczyzny policjanci wnioskują o wystąpienie do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu, a wobec kobiety środka wolnościowego.

W drugim z pomieszczeń mieszkania użytkowanym przez 29-letniego Kamila M. policjanci odnaleźli 0,26 g. suszu konopi. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania marihuany. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Po wykonaniu czynności procesowych został zwolniony.

2013-11-10 10:48:46
(fot. KWP Lublin)

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7247zł 0.82%
  • GBP 5.1946zł -0.8%
  • EUR 4.5175zł 0.07%
  • CHF 4.1205zł 1.07%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”