690 680 960

Dęblin: Pracują całą dobę by zakończyć remont na jutro

Pracownicy remontujący plac przed Urzędem Miasta w Dęblinie pracują na trzy zmiany, by plac był gotowy na uroczystości 11 listopada.

Uroczystości 11 listopada w Dęblinie mają się odbyć na odremontowanym placu przed Urzędem Miasta. Dodatkowo planowane jest m.in. odsłonięcie nowego Pomnika poświęcony pamięci osób, które walczyły o niepodległość. Jednak trwające od wielu miesięcy prace związane z rewitalizacją centrum Dęblina mogą nie zakończyć się na czas. Dlatego przez ostatnie tygodnie robotnicy pracują w zwiększonej obsadzie, dodatkowo prace odbywają się na trzy zmiany, by wszystko było gotowe na czas.

Uroczystości w Dęblinie rozpoczną się mszą świętą o godzinie 10:00, odprawionej w intencji ojczyzny, w kościele pw. Świętego Piusa V. O godzinie 11:00 zaplanowano przemarsz włodarzy miasta, mieszkańców i zaproszonych gości na plac, gdzie wysłuchają oni przemówienia burmistrza Stanisława Włodarczyka. Potem odbędzie się apel poległych, salwa honorowa i okolicznościowy koncert tutejszej Orkiestry Wojskowej. Nastąpi również odsłonięcie pomnika Niepodległości z orłem i tablicą od mieszkańców miasta oraz złożenie pod nim wieńców.

Przez miasto przejedzie parada motocykli, której uczestnicy zwiedzą m.in. Twierdzę Dęblin, złożą wiązanki na cmentarzu Balonna a następnie przejadą do Stężycy gdzie w Wyspie Wisła zakończa paradę. W ratuszu można obejrzeć wystawę poświęconą militariom z okresu walk o niepodległość.

null
(fot. lublin112)
2013-11-10 10:00:00

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!