Groźny wypadek na trasie Lublin – Lubartów. Pięć osób trafiło do szpitali (zdjęcia)

Bardzo duże utrudnienia w ruchu napotkają kierowcy na trasie Lublin – Lubartów. Po wypadku w Ciecierzynie z obu stron utworzyły się długie korki. Na miejscu pracują policjanci.

Do wypadku doszło w czwartek przed godziną 18 w Ciecierzynie. Na drodze krajowej nr 19 Lublin – Lubartów, na skrzyżowaniu z drogą gminną prowadzącą do Boduszyna zderzyły się dwa samochody osobowe: mazda i audi. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, kierująca audi kobieta wyjeżdżała z drogi gminnej. Nie ustąpiła jednak pierwszeństwa przejazdu maździe, której kierowca poruszał się w kierunku Lubartowa. W wyniku tego doprowadziła do zderzenia obu pojazdów.

W wypadku poszkodowanych zostało pięć osób. Kobietę z audi oraz cztery osoby z mazdy, w tym dwoje dzieci, przetransportowano do szpitala. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Występują duże utrudnienia w ruchu. Pojazdy przepuszczane są wahadłowo. Z obu stron utworzyły się długie korki.

(fot. lublin112, nadesłane – Grzesiek, Dawid, Karolina)

12 komentarzy

 1. To skrzyżowanie to dramat, tam nie da się wyjechać na 19stke żeby niewymusic piersxenstwa

 2. w dzień to rozumiem, ale w nocy?
  Światła widać z kilkuset metrów.

 3. Wyjechać na 19 z drogi powiatowej i żeby nie wymusić tam pierwszeństwa? Nie da się.

 4. Czy ktoś z przejeżdżających również widział Białą Corollę z duża ilością krwi na przednim zderzaku?

 5. Myślę ze nalezało by się zwrócić do „geniuszów od poprawy płynnosci ruchu i bezpieczeństwa ” z pobliskich NIemiec ….oni na pewno znajdą rozwiazanie żeby z tej drogi dalo się wyjechać bezpiecznie ….postawią tam kolejne światła jak u siebie w Niemcach …co prawda wkrótce poduszą się i ogłuchną od smrodu i halasu setek stojących w korku aut …ale „usprawnili ” i tej wersji bedą się trzymać

 6. Czy to w Ciecierzynie czy w Niemcach wyjechac w lewo cud….moze pokusza sie o jakas sygnalizacje?

  • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

   No, jeśli ktoś zamiast skręcić w prawo i przy najbliższej możliwej okazji zawrócić, wyjeżdża na pałę w lewo, narażając życie i zdrowie innych uczestników ruchu, to raczej w ogóle nie powinien kierować samochodem.

   Jest jedna prosta zasada: jeśli nie mogę danego manewru wykonać bezpiecznie, to powinienem go zaniechać. I ewentualnie dopiero później drzeć japę, że skrzyżowanie źle oznakowane.

 7. Jestem kierowcą mazdy i powiem tyle że widziałem jak pani patrzy w moją stronę , w odległości około 30 metrów wyjechała mi przed maskę , nie wiem dlaczego ale się stało i czasu się nie cofnie , najbardziej poszkodowana została moja żona , obecnie czeka na operację , ale mam nadzieję że pani z audi i jej nienarodzonemu dziecku nic nie grozi , nie chce myśleć co by było gdybym uderzył w drzwi zamiast koło …

 8. Światła widać z kilkuset metrów pod warunkiem że nie pojawią się zbyt za szybko. Wystarczyło że patrole zostały zadysponowane do innych zadań ( zwykle w tym miejscu stoją policjanci z WRD) i doszło do nieszczęścia. A swoją drogą to jadąc drogą z pierwszeństwem przejazdu dajmy szansę włączyć się do ruchu tym z podporządkowanej bo nie wiadomo kiedy kto będzie w którym miejscu. Odrobinę zrozumienia.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!