690 680 960

Warto patrzeć na znaki. Sporo zmian w okolicach cmentarzy przy drogach krajowych

Ruch pojazdów w okolicach cmentarzy nasila się z godziny na godzinę. Aby zapobiec chaosowi oraz uniknąć paraliżu komunikacyjnego, ale przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo, drogowcy wprowadzili nową organizację ruchu w rejonach gdzie znajdują się nekropolie.

Jak co roku, przy cmentarzach znajdujących się w sąsiedztwie dróg krajowych wprowadzono zmiany w organizacji ruchu. Mają one na celu przede wszystkim zapewnić bezpieczeństwo tym wszystkim, którzy odwiedzają groby swoich bliskich, jak również sprawić, by na drogach nie doszło do paraliżu komunikacyjnego. Przy drogach ustawione zostały znaki informujące kierowców, że zbliżają się do cmentarza. Kolejne znaki, tym razem zakazu zatrzymywania się i postoju, zamontowano już przy samych nekropoliach. Znajdują się one po przeciwnej stronie drogi niż cmentarz.

W naszym regionie tego typu oznakowanie kierowcy napotkają na drodze krajowej nr 12 Piaski – Chełm w miejscowości Dorohucza, na drodze krajowej nr 17 Krasnystaw – Zamość w miejscowości Sitaniec, oraz w miejscowościach Łabunie i Krynice na odcinku Zamość – Tomaszów Lubelski jak też w samym Tomaszowie Lubelskim przy ul. Zamojskiej i Lwowskiej. Na drodze krajowej nr 19 w Niemcach i Polichnie, na drodze krajowej nr 48 w Dęblinie oraz w Wisznicach na drodze krajowej nr 63. Kolejne miejsca to Olbięcin, Krzemień, Dzwola, Wielącza, Miączyn i Werbkowice na drodze krajowej nr 74, Jedlanka na drodze krajowej nr 76 oraz Łuszczów, Wytyczno i Włodawa na drodze krajowej nr 82.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad porozumiała się również z wykonawcami prowadzonych na trasach prac, aby ci w jak największym stopniu je ograniczyli, dzięki czemu nie będzie większych utrudnień w ruchu. Na drogach ekspresowych S12, S17 i S 19 gdzie występują znaki zmiennej treści, będą w zależności od sytuacji wyświetlane dodatkowe komunikaty, przypominające o zasadach bezpieczeństwa ruchu, jak i występujących utrudnieniach czy też blokadach. Wprowadzone oznakowania dróg krajowych w rejonach istniejących cmentarzy będą obowiązywały do 5 listopada.

(fot. lublin112, grafika GDDKiA)

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!