690 680 960

Groźny wypadek na al. Witosa. Rozbite samochody, potrącona piesza

Po wypadku całkowicie zablokowana jest al. Witosa w kierunku centrum. Tworzą się bardzo duże korki.

Do wypadku doszło w środę około godziny 6:40 na al. Witosa w Lublinie. Na przejściu dla pieszych, na wysokości grill baru, zderzyły się łącznie cztery samochody osobowe. Jeden z nich potrącił też przechodzącą przez jezdnię kobietę. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalono, wszystkie pojazdy jechały w kierunku centrum. Kierujący audi mężczyzna poruszający się prawym pasem, jak też kierowca mazdy który jechał lewym pasem, zatrzymali się przed przejściem, aby umożliwić pokonanie jezdni przechodzącej na drugą stronę ulicy kobiecie. Po chwili w tył audi z impetem uderzył ford, z kolei w mazdę volkswagen.

Siła uderzenia sprawiła, że audi zostało wepchnięte na przejście dla pieszych i potrąciło przechodzącą po nim kobietę. W wyniku wypadku dwie osoby zostały poszkodowane. Kierowcę audi oraz pieszą przetransportowano do szpitala.

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku. Al. Witosa w kierunku centrum jest całkowicie zablokowana. Tworzą się bardzo duże korki.

60

61

62

63

64

(fot. lublin112)
2018-07-18 07:49:14

98 komentarzy

 1. Mialam identyczna sytuacje kilka dni temu. Ale wszystkim szczesliwie udalo sie zahamowac w odpowiedniej chwili. Tam przejscie nie ma prawa byc !!! To nie jest trasa na przejscia i zatrzymywanie samochodow by przepuscic kogos na pasach. A uprzejmy kierowca niech sie cieszy ze swojego dobrego uczynku. Gratuluje odpowiedzialnej decyzji. Piesza zapewne juz zaciera raczki o odszkodowanie.

  • Przejście ma tu prawo być. Prawa nie ma tam kierowca ponad 50km/h za**dalać! Przypomnij sobie przepisy, zwróć uwagę na te ze znakami ograniczenia prędkości.

  • Nieładnie. Chciałaby pani być na miejscu potrąconej pieszej?

  • Pabloo(oryginał)

   Zawodowo poruszam się po całej Europie(nie tylko Unii) Jestem zdania takiego, że przejścia dla pieszych mogą a czasem wręcz muszą być na drogach gdziekolwiek przebiegających, o ile przepisy na to pozwalają. Przyczyny umiejscowienia są różne To tak, jakby zabronić kierowcy wjechać na chodnik gdzie jest możliwość parkowania zgodnie z przepisami .A nic nie zwalnia nas kierowców z myślenia za kierownicą. Myśl kierowco …to nie boli. No chyba że komuś sprawia to trudność… Wtedy jak widać na załączonym obrazku i artykule powyżej . Pozdrawiam.

  • Julka przejscie dla pieszych „ma prawo” być wszedzie, ulica ma służyć LUDZIOM, NIE SAMOCHODOM…. zeby śmialo mogly za***ać

 2. Przebudowa skrzyżowań dla poprawy bezpieczeństwa nic nie da bo deb.le na prostej drodze powodują wypadki.

 3. czlowiek to nie pies czy kot ze nie wie kiedy przez ulice przejsc

 4. Ja was wcale nie rozumiem niech ktoś mi poda podstawę prawną, która mówi że mam ustąpić pierwszeństwa pieszemu który stoi przed przejściem dla pieszych i ma ochotę na nie wkroczyć. Zaznaczam, że stoi on na chodniku a nie wchodzi na jezdnię. No chętnie posłucham mądrzejszych.

  • Nomkiedys pieszy musi przejść przez przejście .Prawda?A kierowcy powinni się zatrzymać.Tylko problem w tym że jeden się za trzyma a drugi co jedzie drugim pasem się nie zatrzymuje Problem powszechnie znany.Nie wiem jak oni zdają to prawo jazdy ale tam wyraźnie pisze że powinni się zatrzymać skoro Jeden się zatrzymuje.A zatrzymuje się w jakimś celu.Sama jestem świadkiem jak przechodzę w Świdniku na przejściu i widzę co robią kierowcy .Ja już przechodzę bo samochód mnie przepuszcza ,jestem w połowie drogi a tu jedzie i się nie zatrzymuje:-[.Trzeba robić zdjęcia

 5. W ciągu dwóch dni dwa wypadki paraliżujące na kilka godzin ruch na Witosa (i nie tylko).
  Jak oceniacie działanie policji i służb usuwających z drogi uszkodzone auta). Czy profesjonalne działanie mogło skrócoć korki

 6. Prymitywna wypowiedź

 7. Ponawiam moje pytanie dla mądrzejszych w mowie i piśmie !!! I co zatkało kakao tak !!! no słucham.

 8. Ej dżentelmeny gdzie jesteście ??? Pytałem o podstawę prawną. Piszecie około 90 komentarzy a tu nic !!!

 9. Słuchajta mondrzejsze gdzie wy jesteście no czekam. Gdzie jest odpowiedź na pytanie czy mam hamować jak pieszy stoi przed przejściem i dłubie nie wiadomo gdzie. Tak też oblewają na kursach na prawo jazy gdzie umówiona grażyna włazi na przejście dla pieszych. Co się z wami dzieje, gdzie są komentarze dżentlmenów.

  • Miasto jest dla Ludzi nie dla samochodów. Kultura prowadzenia samochodu na wschodzie Pl leży i kwiczy na południu tez, choć powoli się zmienia dzięki Dworakowi i pragramowi jedź bezpiecznie. Jeżeli pieszy stoi przy przejściu i nawiązuje kontakt wzrokowy z kierowcą to kierowca powinien zwolnic, zatrzymać samochód i tym samym umożliwić przejście pieszemu. Bądźmy dla siebie kulturalni.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!
Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie