Galeria handlowa Felicity zostanie sprzedana. Dla obecnego właściciela jest za mało prestiżowa

Właściciel lubelskiej galerii Atrium Felicity postanowił sprzedać obiekt na rzecz funduszu inwestycyjnego. Od czterech lat spółka pozbywa się centrów zlokalizowanych w mniejszych miastach na rzecz tych w największych europejskich aglomeracjach.

Właściciel galerii handlowej Felicity poinformował o zawarciu umowy na sprzedaż części swoich obiektów, w tym właśnie tego zlokalizowanego w Lublinie. Spółka Atrium European Real Estate Limited postanowiła zmienić strategię i skupić w swoim portfolio duże, prestiżowe centra handlowe o dominującej pozycji, zlokalizowane w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach oraz w stolicy. Galerie Atrium Felicity oraz Atrium Koszalin nie wpisują się w tę koncepcję, więc zostały wystawione do sprzedaży.

Ich nabywcą ma być fundusz ECE European Prime Shopping Centre Fund II, będący pod zarządem niezależnego towarzystwa funduszy inwestycyjnych ECE Real Estate Partners. Cena za obie galerie została ustalona na 298 mln euro, przy czym kwota ta jest o około 3 proc. wyższa niż wartość księgowa obiektów. Cała transakcja ma zostać sfinalizowana w trzecim kwartale 2019 roku, wszystko jednak jest uzależnione od spełnienia „określonych warunków zawieszających”.

-Zbywanie aktywów realizowane jest w ramach naszej bieżącej strategii obejmującej wzmacnianie aktywów oraz koncentrację na prestiżowych obiektach w najlepszych wielkomiejskich lokalizacjach, co powinno zaowocować wyższymi i bardziej zrównoważonymi zyskami w dłuższej perspektywie czasowej. Warszawa i Praga są niezmiernie ważne dla tej strategii z powodu ich rosnącej populacji i bardzo niskiego bezrobocia, które są czynnikami strukturalnymi wspierającymi wzrost wydajności naszych aktywów. Jestem bardzo zadowolony, że doprowadziliśmy do sprzedaży tak znaczącej części naszego portfolio powyżej jego wartości księgowej. Wpływy ze sprzedaży wykorzystamy do dalszej optymalizacji naszego bilansu oraz rozwoju portfolio w kierunku dominujących centrów handlowych w największych miastach na naszych podstawowych rynkach – wyjaśnia Liad Barzilai, dyrektor generalny grupy Atrium.

Ukierunkowanie na duże, prestiżowe centra handlowe Atrium European Real Estate Limited rozpoczęło już kilka lat temu. Od 2015 roku do chwili obecnej spółka sprzedała obiekty w mniejszych aglomeracjach o łącznej wartości 0,7 mld EUR, zakupiła zaś galerie najlepszych lokalizacjach o wartości 0,5 mld EUR. Tym samym z posiadanych 153 nieruchomości położonych w siedmiu krajach w 2015 roku, obecnie ma 32 galerie zlokalizowane w czterech krajach.

(fot. Atrium)

Zobacz również

29 komentarzy

 1. A co mnie to obchodzi kogo będzie tą galeria. Może być nawet Misia Uszatka lub Fajfusa Wielkiego. Tak mi to lata jak zeszłoroczny śnieg i na pewno też to lata większości mieszkańców . Artykuł do zakochania dziury na stronie…

  • Sensacyja, Jezuśku kochany sensacyja!

   Artykuł jest po to żeby jeden z drugim kliknal i wyświetli 30 reklam które są umieszczane w każdym artykule.

   • Jakie reklamy…? Juz dawno zalomnialem o reklamach w necie… AdGuard i po sprawie….

 2. Drogi asfaltowej nie ukradli

  Że też ludzie chcą tam chodzić i kupywać…

  • Że też jesteś inny od wiekszości, może nad tym w pierwszej kolejności sie zastanów…

 3. Jak ktoś ma miliardy na koncie to nic nie robi przypadkowo. Wiedzą że rynek w Lublinie się kurczy nie ma młodych ludzi . Co roku jest napisane o 20 tys. zmniejszyła się liczba ludności.. o czymś to świadczy.

 4. Tam mało kto coś kupuje większość ogląda

  • Sensacyja, Jezuśku kochany sensacyja!

   Tak samo jak w tarasach zamkowych wystarczy pójść i zobaczyć ilu ludzi po prostu przychodzi spotkać się ze znajomymi a nie na zakupy.

 5. Wczoraj w Dzienniku Wschodnim napisali z fochem, że dla właściciela Felicity jest to najwyraźniej mało prestiżowa lokalizacja. Teraz Lublin112 pisze to samo. Dziwi mnie to zdziwienie, a wręcz foch.
  No chyba to oczywiste. Ktoś miał jakieś wątpliwości? A lublin to jakieś prestiżowe wielomilionowe miasto było?

  • Bez studentów, na którzych taka nagonka idzie ostatnio przez ich imprezy, to miasto traci jakiaś 1/3 mieszkańców, a w okresie wakacyjnym, gdy cześć mieszkańców jedzie na wakacje, druga cześć do pracy za granicę, jest tu jakaś 1/2 tego co podczas roku. Wliczając w to starsze osoby, które głównie korzystają z Leclerca, to rzeczywiście mało obiecująca perspektywa. Jeśli ktoś był w Atrium w normalny dzień roboczy w środku dnia, to mógł zobaczyć, że nie ma tam tłumów, a wręc jest pusto.

   • Wszystko się zgadza ale co to ma do zmiany właściciela galerii to nie on prowadzi te sklepy co tam są

 6. Minęło 5 lat i sporo sklepów się wyniosło bo mieli umowy na taki okres i tylko kary ich trzymały. Jedynie Oszołom ratuje Felicity… spożywka przyciąga klientów…nic więcej
  Nie zarabiają na czynszach ile by chcieli…a

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska