690 680 960

Strażacy z Kluczkowic mają nowy samochód ratowniczo-gaśniczy (zdjęcia)

Strażacy z Kluczkowic już oficjalnie otrzymali nowy samochód ratowniczo – gaśniczy. Zastąpił on stary pojazd, który lata swojej świetności miał w II połowie ub. wieku a obecnie sprawiał sporo problemów.

W sobotę 11 maja miało miejsce przekazanie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kluczkowicach w gminie Opole Lubelskie. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 13 na placu przed strażnicą. Po podniesieniu flagi państwowej i odegraniu hymnu nastąpiło powitanie przybyłych gości, którym druhowie przedstawili historię jednostki.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Lublinie st. bryg. Piotr Zmarz, Komendant Powiatowy PSP w Opolu Lubelskim bryg. Dariusz Popek wraz z zastępcą st. bryg. Zbigniewem Zielonką, starosta opolski Dariusz Piotrowski, Prezes Zarządu Oddziału Gminnego OSP RP w Opolu Lubelskim a jednocześnie burmistrz Opola Lubelskiego druh Sławomir Plis a także mieszkańcy miejscowości.

Po poświęceniu nowego pojazdu nastąpiło oficjalne przekazanie kluczyków i dokumentów oraz nadanie imienia i chrzest. Strażacy nazwali auto „Żubr”. Potem rozpoczął się piknik strażacki. Samochód na podwoziu Kamaz posiada zbiornik wody o pojemności 3,5 tys litrów oraz zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 350 litrów. Samochód napędza silnik o mocy 274 KM a pojedyncze ogumienie na osi tylnej zapewni lepsze pokonywanie nierówności terenowych.

To kolejny nowy pojazd, jaki w ostatnim czasie otrzymali strażacy z Kluczkowic. Pod koniec 2016 roku jednostce przekazano lekki samochód ratowniczo-gaśniczy. Został on zakupiony dzięki dotacjom przekazanym przez KG PSP, WFOSiGW w Lublinie, Samorząd Gminy Opole Lubelskie, Samorządu Powiatu Opolskiego oraz darowiznom od lokalnych firm.

(fot: mł. asp. Stanisław Kamela)

9 komentarzy

  1. Brudzińskiego nie było?

  2. BędzieszMiałWypadek

    3,5t wody i bez bliźniaka z tyłu?

  3. Najważniejsze że człek w czerni pomachał kropidłem.. bo było by jak w policji- dziesiątki samochód nie-mogą pełnić służby bo …. Nie poświęcone!

  4. DO BędzieszMiałWypadek

    Mogę ci pokazać wozy które maja od 10000l w zwyż na sobie i mają pojedyńcze koła nie bliżniaki i nie ma nic w tym nadzwyczajnego 😀

  5. Kropidło i szampan. Tia…

  6. Nowy, nowy czy prawie nowy odpicowany na przekazanie ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dni Janowa Lubelskiego. Gwiazdą wieczoru będzie Zenek Martyniuk
Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach