690 680 960

Funkcjonariusze straży granicznej zabezpieczyli nielegalne papierosy o wartości niemal 24 tys. złotych

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas kontroli dwóch pojazdów osobowych ujawnili nielegalne papierosy o wartości niemal 24 tys. złotych. W wyniku przeprowadzonej akcji zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze straży granicznej prowadzili na terenie woj. lubelskiego działania kontrolne, których efektem było ujawnianie nielegalnych wyrobów akcyzowych.

Podczas kontroli drogowej w Żyrzynie w powiecie puławskim, funkcjonariusze zatrzymali 43-letniego obywatela RP, który podróżował pojazdem marki Ford. W jego pojeździe ujawniono papierosy różnych marek bez polskich znaków akcyzy w ilości 22 400 sztuk o wartości rynkowej ponad 15 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany.

Do kolejnego zatrzymania doszło na terenie Puław. Tam podczas kontroli pojazdu marki Opel, należącym do 39-letniego obywatela Armenii, funkcjonariusze ujawnili znaczne ilości wyrobów akcyzowych. W pojeździe, znajdowało się w sumie 12 640 szt. papierosów o wartości ponad 8,6 tys. zł. Również w tym przypadku, mężczyzna został zatrzymany, a jego pojazd trafił na służbowy parking.

W sumie podczas prowadzonych kontroli, funkcjonariusze NOSG z Lublina ujawnili i zabezpieczyli ponad 35 tys. szt. papierosów o wartości prawie 24 tys. zł. Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo skarbowe.

(fot. NOSG)

Jeden komentarz

  1. Kto za ruskie fajki 14 zł płaci?:D jak polskie są od 12.

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…