Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

Funkcjonariusze Służby Celnej zarekwirowali 187 nielegalnych automatów do gier

W wyniku kontroli przeprowadzonych w październiku przez funkcjonariuszy Służby Celnej, na terenie województwa lubelskiego zatrzymano 187 nielegalnych automatów do gier. We wszystkich przypadkach mundurowi potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

W październiku funkcjonariusze Urzędu Celnego w Białej Podlaskiej zatrzymali 52 maszyny służące do urządzania nielegalnych gier hazardowych. Automaty ustawione były w lokalach w Międzyrzecu Podlaskim, Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Terespolu oraz miejscowościach na terenie powiatu łukowskiego i włodawskiego.

– W kontrolach celnikom pomagali policjanci. Jeden z lokali w Parczewie mundurowi musieli odwiedzać aż trzykrotnie. Za każdym razem, gdy w odstępie kilku dni wchodzili tam w asyście miejscowej policji, w lokalu znajdowali kolejne automaty. W sumie z parczewskiego mini kasyna do magazynu Służby Celnej trafiło 12 maszyn – informuje mł. asp. Marcin Czajka z Izby Celnej.

Funkcjonariusze z lubelskiego urzędu celnego skontrolowali lokale na terenie Ryk, Łęcznej, Milejowa i Lublina.

– Mimo, że osoby organizujące nielegalne gry nie ułatwiały celnikom zadania, np. wyłączając na widok mundurowych prąd w lokalu, funkcjonariuszom w ciągu miesiąca udało się zarekwirować 79 automatów działających wbrew obowiązującym przepisom. Nielegalny proceder potwierdziły m. in. zeznania świadków przyznających się do gry i uzyskiwania wygranych pieniężnych – dodaje mł. asp. Marcin Czajka.

Z kolei saloniki gier znajdujące się we Frampolu, Tomaszowie Lubelskim, Hrubieszowie, Biłgoraju, Księżpolu, Zwierzyńcu i Janowie Lubelskim pod lupę wzięli funkcjonariusze z zamojskiego urzędu celnego. Mundurowi skontrolowali kilkanaście takich miejsc zatrzymując 56 urządzeń.

– W większości były to lokale oferujące wyłącznie gry na automatach, ale było wśród nich też kilka pubów i barów, w których ustawione były nielegalne maszyny. Najwięcej, bo aż osiem urządzeń hazardowych, celnicy zarekwirowali w saloniku w Janowie Lubelskim. Siedem automatów zatrzymali też w podobnym lokalu w Tomaszowie Lubelskim – wyjaśnia mł. asp. Marcin Czajka.

Zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami wygasły w województwie lubelskim w 2015 r. Za nielegalne urządzanie gier grożą wysokie grzywny a nawet kara pozbawienia wolności do lat 3.

auto2

2016-11-08 17:10:52
(fot. Izba Celna)

23 komentarze

 1. W Lublinie automaty są na Weteranów 28 w sklepie alkoholowym Zero 7 też są i nikt nic nie robi z tym.

 2. Ukraińskie papierosy pod nową tez są nielegalne a biznes dalej się kręci.

 3. lewe automaty i sprzedaż ukraińskich fajek na ul lwowskiej w kioskach amsterdam

 4. Nie gram i nie bede

  A komu to przeszkadza, chcą włożyć pieniądze to niech wkładają, lepiej niech się służby zajmą czymś pożytecznym

 5. ,,Jak chce grać to niech gra ” To akurat nie jest dobre podejście , bo przez to wiele osób traci wszystko albo bardzo wiele . Ja widziałem wiele razy jak ludzie przegrywali wypłaty i to bardziej dla tego żeby się odegrać . Maszyna da raz wygrać a później zabierze 2 razy tyle co wygrasz. Tak zostały zaprogramowane . Nie wypłaci więcej niż zarobiła .
  A że wystarczy wyłączyć maszyne z prądu i już celnicy nic zrobić nie mogą to są po prostu jaja.

 6. Jest tego pełno i wszędzie, nawet na wsiach, w sklepie spożywczym, na stacji paliw, nawet dzieci grają, trasa lublin kraśnik

 7. W Kraśniku sa w 5 lokalach, zawsze sa kolejki,bo tylu chetnych.

 8. w Świdniku na Alejach Lotników Polskich w pubie Impuls (koło Lidla) u grubaska… do dzieła 😉

 9. najdziwniejsze jest to że aż kipi od tych automatów, są ich tysiące w województwie, a tu nagle 100 z kawałkiem przez miesiąc zatrzymali. Czym oni się kierują? Tylko donosami? czy co?

  • W Lublinie na dworcu pks zamiast mniej to teraz wystawili 4 automaty w Babcina Kuchnia i mówią że od nowego roku takie kary……zamiast mniej to coraz więcej się robi,i nie ma kar co dla nie których a co niektórzy majątki tracą przez te automaty nielegalne Kto ma plecy to nawet służba celna nie zagląda.