Ul. Szmaragdowa: Nieznany sprawca porysował zaparkowane pojazdy

Kilka, a może i kilkanaście aut, zostało uszkodzonych przez nieznanego sprawcę na ul. Szmaragdowej. Czytelnicy zgłosili nam, że na pojazdach mają uszkodzony lakier.

Do uszkodzenia powłoki lakierniczej na kilku pojazdach doszło prawdopodobnie w nocy z niedzieli na poniedziałek lub z poniedziałku na wtorek. Nieznany sprawca porysował lakier, prawdopodobnie metalowym narzędziem, na pojazdach zaparkowanych w rejonie ul. Szmaragdowej 24A, pomiędzy sklepem Żabka a przedszkolem.

Apelujemy do świadków, którzy widzieli sprawcę, lub do osób posiadających monitoring. Być może kamery zarejestrowały wandala. Informacje należy przekazywać policji na nr telefonu 997 lub poprzez naszą redakcję.

Jednocześnie prosimy o sprawdzenie swoich pojazdów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że porysowanych aut może być więcej.

21211

s21

s11

2016-11-08 16:50:53
(fot. nadesłane)

30 komentarzy

 1. Dawno temu istniała kara talionu inaczej odwetu czyli ‚oko za oko’– w tym przypadku gość byłby cały porysowany i żyjąc nadal byłby naznaczony. W niektórych krajach afrykańskich nadal jest stosowana , dla tego jaskiniowego padalca byłaby jak najbardziej odpowiednia.

 2. Wandal wandalem, ale jeśli auta stały zaparkowane na chodniku to owszem wandala nic nie tłumaczy ale z drugiej strony może co niektórych nauczy to , że na zieleni się nie parkuje, nie blokuje chodników dla osób starszych czy matek z wózkami.
  Wszyscy dobrobyt okazują po dwa auta pod domem ,a na parking nie stać.?
  Ja z Bursztynowej 14 chodzę codziennie na strzeżony parking obok Żabki.
  Mam swoje miejsce które kosztuje 100 zł.
  Wiem, że zawsze czeka na mnie i nie muszę się martwić ,że miejsca nie będzie,czasu na szukanie nie tracę, nie wspomnę, że miesięcznie pewnie samego paliwa za 30 na szukanie miejsca na tym osiedlu pójdzie,śpię spokojnie o stan auta ,a w razie czego mam oc z parkingu i ac na aucie..Ja rozumiem, że nie każdego stać na auto za 30000 w górę i Ac w dobrym pakiecie ,ale jeśli masz nawet dorobek życia za 6000 to się stara dbać i pilnować a nie później płakać, że wina wandala , że spółdzielnia zła ,bo miejsc więcej nie utworzyła.. Rocznie 12000 ,jak się dogadasz 1000 za miejsce i święty spokój w nocy ,a lakierowanie czy polerowanie wcale dużo taniej nie wyjdzie.

  • Wszystko ładnie pieknie ale parkingi strzeżone są ograniczone i zapełnione w 99% , więc pozostają inne miejsca parkingowe . Auta były zaparkowane prawidłowo i prymitywny zapewne naćpany lub pijany podczłowiek idąc chodnikiem rysował zapewne kluczem jak leci. Aut w PL obecnie przybywa ok 800 000 rocznie a w Lublinie większośc zamiejscowych tudentow ma jakieś wozidło. Admnistracje albo maja organizowanie nowych miejsc parkingowych w dooopie albo nie mają gdzie ich robić więc pozostaje AC i kłopot i stracony czas na malowanie ale nie każdego na to stać.tym bardziej od nowego roku gdzie stawki ubezpieczeń ida w kosmos a pieprzenie ubezpieczycieli ‚ u nas taniej’ ,że jest taniej nie ma zupełnie sensu.

  • Aa popieram podejście w 100%. A Ci co mowia że parkingi zajęte może warto rozważyć pozbycie się 2 czy 3-iego auta z rodziny. Trzeba zadać sobie pytanie czy dzisiaj do jazdy po mieście w korkach auto to luksus czy koszmar (czas dojazdu, problem z parkowaniem koszty parkowania , mozliwy mandat za parkowanie, możliwa stluczka tez koszty) ,A na pichote człowiek idzie, patrzy na te samochody w korku,i wcale im nie zazdrości, jedyne co pieszemu przeszkadza to smród jaki powodują samochody stojące w korku

 3. Do redakcji Czy rejestrujecie nicki poszczególnych osób , które się wypowiadają ? Pytam bo widzę ,że w powyższym wątku o porysowanych autach jakiś inny ‚olo’ również się wypowiedział. Nie powinno być takich sytuacji , jak ja jestem ‚olo’ to on juz powinien byc ‚olo2’ w zależności , który sie pierwszy zarejestrował.

  Proszę o ewentualna odpowiedz na maila i oczywiście nie zamieszczanie tego komentarza – to sprawa techniczna.

  Pozdrawiam ,OLO

  • Witaj, skoro wypełniasz za każdym razem formularz może wpisać w niego co chcesz. Jeżeli byłbyś zarejestrowany „olo” wtedy miałbyś profil w WordPressie i odróżniałbyś się od innych komentujących. Pozdrawiamy.

   • Ok rozumiem . ale z tego co widzę przy dodaniu każdego mojego komentarza , wpisuję tekst ale pod spodem mam kolejno :

    -mój email,
    -mój nick ‚olo’
    -dodatkowa rubryka ‚witryna internetowa’

    Sądząc z powyższego myślałem ,że mój nick zapisany przy rejestracji jest mi przypisany jak to jest w większości for internetowych. Więc o co kaman?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7765zł 0.51%
  • GBP 5.2367zł -0.06%
  • EUR 4.5345zł 0.25%
  • CHF 4.112zł -0.22%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja
  Fabryka Piosenki dla zakochanych
  Przez świat. Spotkania z podróżą znów na żywo w Chatce Żaka!
  Wystawa „W poszukiwaniu genius loci roztoczańskiego brzmienia”