Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Funkcjonariusze ruchu drogowego będą mieli terminale płatnicze? Rusza program pilotażowy

Policjanci z opolskiej policji jako pierwsi przetestują terminalne płatnicze. Jeżeli program pilotażowy powiedzie się, wkrótce wszystkie patrole ruchu drogowego w Polsce zostaną wyposażone w takie urządzenia.

Jako pierwsi terminale płatnicze otrzymali policjanci z opolskiej policji. Tam 5 stycznia ruszył program pilotażowy i jeżeli urządzenia się sprawdzą, wkrótce wszystkie patrole ruchu drogowego w Polsce zostaną wyposażone w terminale. Do opolskich policjantów trafiło 15 takich urządzeń.

Dzięki nim będziemy mogli natychmiast uregulować naszą grzywnę, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 roku umożliwiło Policji oraz innym służbom używanie terminali płatniczych.

Kierowca, który dostanie mandat, będzie mógł od razu opłacić grzywnę używając swojej karty płatniczej. W przypadku płatności kartą, nie ponosimy żadnych dodatkowych opłat za przelew. Co więcej będzie to także ułatwienie dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie złotówki.

 

81-28533

81-28532

2018-01-10 18:24:16
(fot. Policja Opole)

13 komentarzy

 1. A napiwek można będzie dać

 2. Coz, idac na przekor wszystkim pozamykalam wszystkie karty kredytowe. Pozbylam sie kart platniczych i jestem szczesliwa osoba. W tych czasach inwigilacji nie ma jak stara dobra gotowka.

  • Mądra kobieta. Też unikam tych „innowacji”, konto z kartą mam, ale na krechę nie żyję. Kiedyś motłoch zrozumie że za wszystko w życiu zawsze się płaci a a darmo to można jedynie po ryju dostać.

 3. a dlaczego nie można płacić mandatów gotówką???? to dyskryminacja osób nie posiadających kart płatniczych…

  • bo idąc za powiedzeniem, że okazja czyni złodzieja, znaczna część pieniędzy z mandatów po prostu trafiało do kieszenie tzw. stróżów prawa

  • Ojej, cóż za błyskotliwość i jakże wielka twoja krzywda! A do tej pory to jak wyglądało opłacanie mandatów?

 4. Nareszcie 😉

 5. To juz nie bedzie mozna dac tradycjnie w łapee

 6. A od ilu płatność kartą? Za alkohol też można? Bo mało precyzyjny ten artykuł

 7. Teraz terminale, kamery wszyxstko Zeby mieli łatwiej, ciekawe kiedy im podwyżke dadzą… chory kraj.

 8. Przecież to jest po to aby szybciej ściągać kasę do budżetu prosta sprawa bo osoba od razu zapłaci a nie trzeba czekać nie wiado o ile żeby zaplacila

 9. niby wygodne, ale czy serio chcecie płacić te mandaty? Z własnego doświadczenia odpalam Yanosika i mandatów i patroli się nie boję