Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ten film powstawał w Lublinie. Będzie go można obejrzeć na piknikach w całym mieście

W sześciu dzielnicach Lublina odbędą się pikniki, których jedną z atrakcji ma być kino plenerowe. Mieszkańcy obejrzą film, który nie tak dawno był kręcony na terenie miasta.

Z okazji Lubelskich Obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w sześciu lubelskich dzielnicach odbędą się rodzinne pikniki. Oprócz atrakcji dla dzieci i dorosłych, m.in. animacji, dmuchańców czy koncertów, zorganizowane zostanie kino plenerowe. Wyświetlana w nim będzie komedia Juliusza Machulskiego „Volta”. Akcja filmu toczy się w Lublinie, w rolach głównych plejada gwiazd polskiego filmu: Olga Bołądź, Aleksandra Domańska, Andrzej Zieliński, Jacek Braciak, Michał Żurawski, Katarzyna Herman, Robert Więckiewicz i Tomasz Kot.

Tytuł komedii pochodzi od nazwiska głównego bohatera, Brunona Volty. Jej akcja związana jest z drogocennym artefaktem znalezionym w ścianie jednej z lubelskich kamienic. W filmie widoczne są charakterystyczne dla miasta obiekty m.in. obraz Jana Matejki „Unia Lubelska”, Kaplica Trójcy Świętej na Zamku Lubelskim i wiele innych. Zdjęcia kręcone były w 2016 roku w Lublinie oraz w Janowcu, Kazimierzu Dolnym i Nałęczowie.

Rodzinne pikniki odbywać się będą do połowy lipca. Pierwszy zaplanowano w piątek 15 czerwca w wąwozie przy Szkole Podstawowej 22 na LSM. Kolejne odbywać się będą: 29 czerwca w parku przy ul. Koncertowej i ul. Braci Wieniawskich na Czechowie, 6 lipca w wąwozie miedzy ul. Kleeberga i ul. Okrzei na Kalinowszczyźnie, 13 lipca na terenie zielonym przy ul. Sulisławickiej i Tetmajera, 14 lipca na terenie zielonym obok Szkoły Podstawowej 52 na Felinie i 15 lipca w parku Jana Pawła II na os. Poręba.

61

(fot. materiały dystrybutora)
2018-06-06 21:26:37

Jeden komentarz

  1. Wartałoby obejrzeć 🙂