Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Festyn Rodzinny na górkach czechowskich wzburzył aktywistów. „Nie stoi za nami żaden developer”

Lawina krytyki spłynęła na organizatorów Festynu Rodzinnego, który został zaplanowany w parku na górkach czechowskich. Lubelska Liga Gier Miejskich zapowiedziała, że będzie podejmować kroki prawne wobec osób, odpowiedzialnych za hejt i naruszanie wizerunku organizacji.

Na niedzielę 8 sierpnia zaplanowane zostało kolejne wydarzenie w ramach Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Tym razem organizatorzy postanowili przygotować dla mieszkańców Festyn Rodzinny. Zadbali o szereg atrakcji, w tym m.in. dmuchańce, strefę animacji, występy artystyczne, tematyczne strefy warsztatowe, pokazy służb ratunkowych, konkurencje sportowe czy też konkursy z nagrodami. Do tego dochodzi stoisko Narodowego Spisu Powszechnego, gdzie każdy, kto jeszcze tego nie uczynił, miałby możliwość wypełnienia ankiety spisowej.

Kiedy jednak ogłoszono, gdzie festyn się odbędzie, na organizatorów spłynęła lawina krytyki. Wiele osób, w tym aktywiści, zarzucili im m.in. nieprzyzwoitość czy planowanie festynu „w miejscu masowych egzekucji oraz wciąż nieekshumowanych i nieoznaczonych grobów”.

Po tym, jak wokół organizowanego festynu pojawiło się mnóstwo kontrowersji, organizatorzy ogłosili, że wiele z wysuwanych wobec nich zarzutów zawiera nieprawdziwe informacje, co więcej, część z nich narusza też dobre imię Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Przypomnieli jednocześnie, że za ich organizacją nie stoi żaden samorządowiec ani deweloper, a prowadzone przez nich działanie kierowane są do mieszkańców Lublina, w szczególności do dzieci i młodzieży.

– Decyzja o organizacji festynu właśnie na terenie parku na górkach czechowskich zapadła podczas jednego z posiedzeń zarządu Lubelskiej Ligi Gier Miejskich. Jest to tylko nasza decyzja. Osoby, które krytykują organizację festyn w parku, po złożeniu uproszczonej oferty realizacji zadania publicznego mogły zgłaszać swoje uwagi przez 7 dni, kiedy oferta była dostępna w biuletynie informacji publicznej miasta Lublin. Jednak nikt w tym czasie nie zgłosił żadnych uwag – wyjaśnia Kamila Gad, Prezes Zarządu Lubelskiej Ligi Gier Miejskich.

Przedstawiciele organizacji dodają, że przeprowadzane przez nich działania cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców i turystów odwiedzających Lublin. Zaś park na górkach czechowskich jest tak samo sprzyjającym do organizacji tego imprez miejscem, jak np. tereny zielone wokół Zalewu Zemborzyckiego.

– Dziwi nas fakt wywołanych kontrowersji wokół imprezy. Nie możemy pozostać obojętni na hejt, więc będziemy podejmować kroki prawne mające na celu wykluczyć takowe działania – dodaje Jakub Gęca, Wiceprezes Zarządu Lubelskiej Ligi Gier Miejskich.

Organizacja zapewniła, że wobec osób naruszających dobre imię Lubelskiej Ligi Gier Miejskich oraz tych, które publicznie będą ogłaszać nieprawdę na jej temat, będą wstępować na drogę sądową.

(fot. lublin112.pl)

29 komentarzy

 1. Nie trzeba waszego myślenia i dochodzenia – wszystko jest w internecie – większość za darmo – możecie sobie sprawdzić kto i kiedy założył to śmieszne stowarzyszenie – kiedy zostały złożone dokumenty o dotacje z UM i jaką kwotę przeznaczył na tą zabawę nasz Prezydent. Jak poszperacie dłużej do zobaczycie że na Montażowej 16 to nie jedno takie stowarzyszenie działa – a jak macie wątpliwości co do ich działania tą są specjalne służby które zrobią to za Was – a Wy nie będziecie narażeni po hejcie w komentarzach na reakcje szanownego stowarzyszenie gier i zabaw !

 2. Zawody motocossowe kilka lat temu były ok ? Jakoś nikt wtedy nie protestował ,przynajmniej nie pamiętam .
  Banda aktywistów -frustratów którzy kochają innym zatruwać życie bo są z własnego niezadowoleni .
  Żal mi was .

 3. Niedługo to nie będzie można nawet wejść na górki, bo zaraz „aktywiści” stwierdzą, że to jest nieprzyzwoite.

 4. Bardzo dobrze! Ta ścieżka postała właśnie po to, żeby z niej korzystać.

 5. znów aktywiści… niech dadzą ludziom w spokoju korzystać z terenu, który jest wszystkich mieszkańców, a nie prywatnością aktywistów.

 6. Co komu przeszkadza to coś się dzieje na górkach? Czy to jest jakieś święte miejsce w naszym mieście czy jak? Co by się tam nie działo to od razu do głosu dochodzą aktywiści.

 7. Ci „aktywiści” mogliby się już nie ośmieszać i dać w spokoju korzystać mieszkańcom z górek.

 8. niech w końcu „aktywiści” zobaczą, że nie są bezkarni, wszystkich wyzywają, są strasznie wulgarni wobec osób, które mają inne zdanie. Nauczka jest im potrzebna, ale wątpię, że nabiorą choć odrobinę szacunku do innych.