Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

NFZ ostrzega przed oszustwem metodą „na loterię szczepionkową”

Do Narodowego Funduszu Zdrowia docierają informacje o oszustach działających metodą „na loterię szczepionkową”. Oszuści podają się za organizatorów loterii i informują o wygranej. Nagrodą mają być leki nierefundowane przez NFZ.

– Dotarły do nas sygnały od pacjentów, do których zadzwoniły osoby podające się za organizatorów loterii. Osoby te informowały o wygranej, którą miały być leki nierefundowane przez NFZ oraz o konieczności opłacenia przesyłki z nagrodą – poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia.

Prawdopodobnie to próba wykorzystania trwającej Loterii Narodowego Programu Szczepień (NPSz) do działań niezgodnych z prawem. Narodowy Fundusz Zdrowia już zgłosił ten proceder na policję.

Leki nie są nagrodą w loterii szczepionkowej

NFZ przypomina, że leki nie są nagrodą w Loterii Narodowego Programu Szczepień, pod którą próbują podszyć się oszuści. Nagrody rzeczowe w Loterii NPSz organizator — czyli Totalizator Sportowy — przekazuje zawsze na własny koszt, po ustaleniu terminu dostawy ze zwycięzcą.

Nie daj się oszukać. Sprawę zgłoś na policję

Każdy przypadek wykorzystania Loterii Narodowego Programu Szczepień do nielegalnych praktyk należy zgłaszać organom ścigania.

(fot. pixabay.com)

7 komentarzy

 1. Cała ta loteria to oszustwo , tak samo jak ta paragonowa co przez przypadek pani z ministerstwa miała niebywałe szczęście wygrać samochód, jeden paragon na 60 milionów.
  Nawet w radiowych konkursach nie mogą uczestniczyć pracownicy i ich rodziny aby nie było podejrzeń 😉

  • SE 2016-02-13 10:06

   Grażyna Kawecka-Karaś z Częstochowy to kolejna laureatka nagrody specjalnej w Loterii Paragonowej. Zwyciężczyni prywatnie jest dobrą znajomą Izabeli Leszczyny – byłej wiceminister finansów, która pracowała przy projekcie tej loterii.

   • Salcefiks Erektus

    oszuści w dobrą grupę celują … grupę oderwanych od rzeczywistości covidian naiwniaków….
    mówiąc „oszuści” mam na myśli pasożytów z rządu, media i medyków….

 2. U nas jak nam dadzą klamki do drzwi też się onorganizujemy

  • Ty trollu PiS-iorowy ile ci płacą za podszywanie się za tych co głoszą prawdę ??

 3. Terapia genowa też nie działa, gdzie to zgłosić, jeśli Policja, WOT, prokuratura, i tak dalej uczestniczą w plandemii?

 4. Nagrodę główną wygrywa pan Daniel z Pcimia.