Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Emerytka była tajemnicza, chciała przelać pieniądze. Do akcji wkroczyła pracownica poczty

Dzięki reakcji pracownicy poczty 83-letnia mieszkanka Lublina nie straciła 20 tys. złotych. Seniorka chciała przelać pieniądze na rachunek oszustów, ale na szczęście tego nie zrobiła. Sprawą zajmują się poinformowani o wszystkim policjanci.

Policjanci z IV komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie od pracownicy poczty. Kobieta relacjonowała, iż do okienka zgłosiła się zdenerwowana seniorka, która chciała przelać wszystkie oszczędności na zagraniczny rachunek bankowy. Emerytka była bardzo tajemnicza. Jednak uwagę ekspedientki przykuł fakt, iż cały czas trzymała w ręku telefon.

Na miejscu pojawili się kryminalni. Mundurowi zaczęli rozmawiać z seniorką, ale ta nie chciała im uwierzyć. Dopiero pojawienie się drugiego patrolu i telefoniczna rozmowa z dyżurnym przekonały emerytkę, że padła ofiarą oszustwa. Gdy emocje opadły 83-latka złożyła na komisariacie zawiadomienie.

Jak się okazało, rano zadzwoniła do niej kobieta, która przedstawiła się za „policjantkę z Narutowicza”. Oszustka powiedziała, że mundurowi rozbili gang przestępców, którzy mieli w posiadaniu jej dowód osobisty. Dlatego miało istnieć zagrożenie dla oszczędności seniorki. Zgodnie z instrukcjami 83-latka miała wypłacić wszystkie pieniądze w banku i przekazać je na specjalne konto Policji. Chodziło o kwotę ponad 20 tysięcy złotych.

Na szczęście dzięki czujności pracującej na poczcie kobiety, ta historia skończyła się szczęśliwie i nie doszło do utraty oszczędności. Policjanci analizują teraz sprawę i poszukują oszustów.

(fot. Poczta Polska)

20 komentarzy

  1. Szacunek dla tej Pani z Poczty. Parę lat temu znajomą starszą panią uratowała dyrektorka małego Banku Spółdzielczego. Tym razem te zachłanne, pozbawione elementarnych uczuć HIENY działały „na wypadek i aresztowanie syna”.

  2. no i dobrze byłoby sprawdzić, kto przeglądał miał dostęp do podglądu stanu konta babci…

    ktoś sprzedał info…

  3. Jak podobne kwoty emeryci przelewają na radio Marysia to pocztowcy nie reagują i wtedy jest wszystko w porządku.

  4. Dobrze, że babcia trafiła na porządną osobę, szacunek dla pani z poczty.

  5. Gdyby tak tylko funkcjonariuszom chciało się dogłębnie zająć tą sprawą, wszystko jest namierzalne…

Z kraju

Sport