Ekspresówkę z Lublina do Kraśnika chce budować 19 firm

Bardzo duże jest zainteresowanie budową drogi ekspresowej pomiędzy Lublinem a Kraśnikiem. Swoje oferty złożyło aż 19 firm.

Dziewiętnaście firm z Polski i Europy złożyło swoje oferty na budowę pierwszego odcinka drogi ekspresowej S19. Ma on długość 42 km i zaczyna się od końca zachodniej obwodnicy Lublina i wiedzie do końca obwodnicy Kraśnika. Po sprawdzeniu wniosków, firmy które pozytywnie przejdą weryfikację, zostaną zaproszone do drugiego etapu przetargu.

Przetarg podzielony został na trzy części. Pierwsza od węzła Lublin Węglin do węzła Niedrzwica Duża o długości ok. 12 km, druga od węzła Niedrzwica Duża do początku obwodnicy Kraśnika o długości ok. 20 km a także na 10 km obwodnicę Kraśnika. – Zadaniem wyłonionych w przetargu wykonawców będzie opracowanie dokumentacji technicznej, uzyskanie decyzji zezwolenia na realizację inwestycji drogowej oraz wybudowanie trasy – wyjaśnia Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i na większości swego przebiegu powstanie na nowym śladzie omijając Niedrzwicę oraz Wilkołaz. W poniedziałek znane będą też firmy zainteresowane realizacją dalszego odcinka S19 o łącznej długości ok. 33 km, od Kraśnika do granicy z woj. podkarpackim.

2015-09-26 11:03:41
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. aż 19 firm… bo wiedza jakie lody można przy tym ukręcić.

  2. Oo, Łukasz, tera zadzwonie, że pijem, wsiądziesz w samochód, nie zdążymy wypic kolejki i już będziesz na miejscu, a i z powrotem nie będzie problemu bo na ekspresówkach nie stojo

  3. Nie bedzie tej drogi. Tyle w tym temacie

  4. moze krusz trans wacław pecio z kurowa hahaha

  5. w firmach budowlanych ogarniających przetargi powyżej 1 mln prawie zawsze siedzi jakiś UBek, albo SBek wykorzystujący swoje kontakty, również „koperty”, by stać sie wyłonionym do zlecenia… i tyle w temacie…

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Uroczyste poświęcenie wozu bojowego w Żabnie
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
W najbliższą sobotę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się „Potańcówka”
Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy