Pijany uciekał ulicami Włodawy, potrącił policjanta. Wyszedł już z aresztu

We wtorek we Włodawie policjanci po pościgu zatrzymali pijanego kierowcę. Do czwartku 29-latek przebywał w areszcie, jednak decyzją Prokuratora Rejonowego we Włodawie został zwolniony i objęty dozorem. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godziny 18 we Włodawie. Policjanci otrzymali informację o nietrzeźwym kierowcy, który porusza się jedną z ulic miasta. Mężczyzna został zatrzymany dopiero po pościgu, podczas którego ranny został jeden z policjantów.

29-latka obezwładniono i przetransportowano do włodawskiej komendy. Mężczyzna odmówił badania na stan trzeźwości. Została od niego pobrana krew do analizy. Okazało się, że mieszkaniec gm. Stary Brus, złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wczoraj mężczyzna opuścił areszt i decyzją Prokuratora Rejonowego we Włodawie został objęty dozorem.

– Mężczyzna jest zobowiązany trzy razy w tygodniu zgłaszać się na komendę, nie może też opuszczać kraju ani kierować pojazdami mechanicznymi. Obecnie 29-latek jest podejrzany o zastosowanie przemocy wobec włodawskiego policjanta by zmusić go do zaniechania czynności służbowej i tym samym spowodowanie licznych obrażeń ciała u funkcjonariusza Policji. Mężczyzna odpowie również za złamanie zakazu sądowego kierując samochodem w stanie nietrzeźwości. O dalszych losach 29-latka zadecyduje sąd – informuje st.post. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

2015-09-26 10:38:33
(fot. Policja Włodawa)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Czyj to synalek ? Może jak u W. – ” POmrocznoś ” ? Ale jaja ! Siniak wali prosto w policjanta będąc naj….ny jak szpadel na budowie , a prorok wypuszcza fenola by ten dalej leczył kaca . Brawo prokuratura !

 2. Tu nie trzeba mieć żadnego wujka. Polskie prawo własnie takie jest nieskuteczne. I wcale się nie dziwię że policji nie chce się czasami spieszyć z niektórymi interwencjami. Właśnie jeden się tutaj naraził i co sprawca lepiej się czuje i już jest na wolności a policjant może jeszcze w szpitalu. Bez sensu się narażać jak jest takie prawo. Przykład dla innych teraz kolejny wsiądzie za kóło i pojeździ sobie po mieście jak w GTA.

 3. Za napaść na policjanta pamiętajcie,że nie ma żadnej kary.

 4. Bezkarność alkoholików, pierwszeństwo pieszych na przejściu i przed nim – w 2017 roku trup się będzie ścielił na drodze.

  • A' Polonia Pierdółko

   Też tak myślę. Obyśmy byli złymi prorokami

   • W krajach cywilizowanych już dawno pieszy ma pierwszeństwo przed wejściem na przejście i jakoś tych wypadków nie ma, bo kierowcy jeżdżą przepisowo, a nie tak jak tu 80-100 km/h lub więcej po mieście. Nie pasują przepisy to przesiądź się do komunikacji miejskiej. Ale i tak wiem, że się nie przesiądziesz bo nie dojeżdża do ciebie na wieś buraku jeden z drugim.

    • Ale w krajach cywilizowanych ludzie zarabiają pieniądze w pracy a nie tyrają z miesiąca na miesiąc zapieprzając bo szef cię pogania. Taka rzeczywistość, żaden przepis, żadna ustawa tego nie zmieni jedynie państwo policyjne będzie miało więcej kasy z mandatów. Z pijakami nie mogą sobie poradzić to o czym tu mowa.

    • dobra jak wchodzę na przejście to rozglądam się trzy razy a teraz na co będę się rozglądał, jestem uważnym pieszym i ten przepis będzie mi przeszkadzał, weźcie pod uwagę bo ja się nie przyzwyczaję gdyż chcę jeszcze trochę pożyć.

 5. Chwila:
  1. Napaść i ranienie funkcjonariusza na służbie (a powinien odpowiadać w tych okolicznościach jednak z art. 148 kk).
  2. Złamanie sądowego zakazu.
  3. Jazda po pijaku w warunkach recydywy.

  Pewnie ochlapus jest „jedynym żywicielem rodziny” i musi się mnożyć ze swoją bezrobotną „frau”, stąd też tak łagodne podejście do sprawy. Bo na to, że 29-latek jadący 20-letnim samochodem ma kogoś wpływowego w rodzinie raczej trudno liczyć.

 6. O dalszych losach prokuratora to powinien zadecydować sad.

 7. Dlaczego w artykule nie ma ani słowa o marce samochodu?? Gdyby było to BMW, byśmy dowiedzieli siĘ o tym od razu w tytule… Media ryją naszą banię, raz na 10 wypadków bierze udział BMW, oni napiszą o tym w tytule i już typowy polaczek myśli, że BMW to zło i burako-pijako-dresowóz.

 8. A ja uważam, że powinien podczas interwencji zostać zastrzelony! Policja powinna mieć szkolenie – jak skutecznie strzelać, aby odciążyć społeczeństwo od takich przypadków jednym celnym strzałem. Dlaczego takich praktyk z USA nie wprowadzimy, tylko świętych na przejściach?

 9. Wyszedł bo obiecał głosować na PO. A musi się zgłaszać na szkolenia by nie pomylić kandydatów

 10. Poproszę o nazwisko wyrozumiałego prokuratora: użytkownicy dróg mają prawo wiedzieć kto pozwala potencjalnym mordercom hasać po ulicach!

 11. dobrze, że nie potrącił człowieka… 😉

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1503zł 0.38%
  • GBP 5.0538zł -0.01%
  • EUR 4.5234zł -0.29%
  • CHF 4.2688zł -0.23%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport