Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Ekspresem z Lublina do Rzeszowa. Ruszają przetargi na budowę trasy S19

Budowa trasy ekspresowej z Lublina do Rzeszowa zaczyna wchodzić w decydująca fazę. Wczoraj GDDKiA ogłosiła pierwszy przetarg na wykonanie inwestycji.

W piątek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła pierwszy przetarg na wykonanie drogi ekspresowej S19 od Lublina do granicy z województwem podkarpackim. Przetarg został podzielony na trzy części. Pierwszy odcinek, mający 12 km długości, zaczyna się od węzła Lublin Węglin, czyli w miejscu, gdzie początek ma zachodnia część obwodnicy Lublina, a kończy na węźle Niedrzwica Duża. Drugi, o długości 20 km, zaczyna się w Niedrzwicy a kończy na początku obwodnicy Kraśnika. Trzecim odcinkiem jest budowa 10-km obwodnicy Kraśnika. Całość ma mieć 42 km długości.

Wykonawca będzie musiał nie tylko wybudować trasę, lecz wcześniej opracować dokumentację techniczną oraz uzyskać zezwolenia na realizację całej inwestycji. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu ograniczonego. Oznacza to, że w pierwszym etapie będą składane wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Następnie komisja oceni złożone oferty a do kolejnego etapu zaprosi te firmy, których wiedza i doświadczenie, potencjał kadrowy oraz zdolność ekonomiczna i finansowa zapewni bezproblemowe wykonanie inwestycji.

Jak poinformował przewodniczący sejmowej Komisji Infrastruktury Poseł Stanisław Żmijan, za tydzień ogłoszone zostaną przetargi na odcinki do granicy województwa. Z kolei na odcinki na terenie województwa podkarpackiego, przetargi zostaną ogłoszone najpóźniej w przeciągu 30 dni. Cała trasa S19 z Lublina do Rzeszowa ma być wykonana w standardzie drogi ekspresowej, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. W większości ma przebiegać po nowym śladzie, omijając miejscowości, przez które biegnie dotychczasowa droga krajowa.

Od ogłoszenia zwycięzcy przetargu, wykonawca będzie miał czas trzech lat na wykonanie inwestycji, nie wliczając w to okresów zimowych.

(fot. lublin112)
2015-08-22 07:30:17

8 komentarzy

  1. znów wygra najtanszy dziad i za rok po budowie beda koleiny…

    • Wygra najtańszy – dziad. Wygra najdroższy – oszustwo. Wygra średni – szwagier premiera. Powiedz nam Wiklinowy nocniku kto ma ten przetarg wygrać? Może ty go wygrasz? Załóż firmę i stań do przetargu zamiast być forumowym frustratem.

    • No niestety – jeżeli jedynym kryterium jest cena, to tak właśnie się kończy. Nic nie jest tanie bez powodu. Tanie musi być dziadowskie, niestety w drugą stronę to nie działa i drogie wcale nie musi być dobre…

  2. Z tego co się orientuję, to Kraśnik ma już obwodnicę. To o czym mowa: „Trzecim odcinkiem jest budowa 10-km obwodnicy Kraśnika”?

  3. No i dobrze, szybciej dojedziem na rzeszowskie lotnisko