Pożar w wieżowcu przy ul. Montażowej. Poparzona kobieta trafiła do szpitala

Z poważnymi poparzeniami ciała do szpitala trafiła kobieta, która ucierpiała w pożarze w wieżowcu na lubelskich Tatarach. Została wyciągnięta z ognia.

Dym wydobywający się z jednego z mieszkań na trzecim pietrze wieżowca przy ul. Montażowej w Lublinie zauważono w piątek około godziny 21:20. Po otwarciu drzwi okazało się, że całe mieszkanie jest zadymione a jedno z pomieszczeń objęte jest ogniem. Natychmiast powiadomione zostały służby ratunkowe. Zanim te dotarły na miejsce, sąsiedzi za pomocą wiader i innych pojemników usiłowali wodą stłumić ogień.

Po dojeździe na miejsce, strażacy wyciągnęli na korytarz znajdująca się w płonącym mieszkaniu kobietę i udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy po czym ewakuowali ją na zewnątrz budynku. Następnie przekazali ją załodze pogotowia ratunkowego. Kobieta została przetransportowana do szpitala. Jak nas poinformowano, doznała licznych poparzeń ciała.

Akcja gaśnicza była znacznie utrudniona, gdyż całe mieszkanie usłane było starymi ubraniami, elementami mebli oraz innymi tego typu rzeczami. Strażacy przez kilkanaście minut wyrzucali przez okno tlące się przedmioty. Na czas działań ratunkowych, ze względu na silne zadymienie, kilkadziesiąt osób musiało opuścić swoje mieszkania.

Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mogło to być zaprószenie ognia.

(fot. lublin112)
2015-08-21 22:40:56

24 komentarze

  1. tak zwani „sąsiedzi” to kibice Lubelskiego klubu Motoru Lublin. Jak widać mało media nagłaśniają to co kibice robią dobrego dla innych, lepiej pisać o tym nagannym zachowaniu. Postawa godna naśladowania. Brawo chłopcy ! https://www.facebook.com/184484341676612/photos/a.208364319288614.25018.184484341676612/493933550731688/?type=1&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22O%22%7D

  2. Do wszystkich tych co oczerniaja tatary !
    Osobiście nie mieszkam na tym osiedlu, pare razy tam bylam jedynie, aczkolwiek jestescie glabami jezeli myslicie ze TYLKO na tatarach mieszka szumowina ! (oczywiscie nie mierze kazdego jedna miara, nie uwazam ze wszyscy z Tatar są marginesem) . Na kazdym osiedlu, PODKREŚLAM NA KAŻDYM znajdziecie pijaków, złodziei , najgorsze dno chodzące po ziemi ! Nie wiem czemu Tatary sa owiane ”złą sławą” aczkolwiek nie kierujcię sie stereotypami i nie skreslajcie całego osiedla bo pare osob z tamtego osiedla nie zalicza sie do uczciwych ! To zjawisko ktore obserwuje sie na kazdym osiedlu.. i na Czubach i na LSM i na Czechowie na Felinie czy też na Sławinku.. Na KAZDYM OSIEDLU !

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

WeFilm – Lubelskie Dni Filmu
Wielki finał piłkarskiego Turnieju Wolności w województwie lubelskim
„Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
Kazimierskie Święta Sąsiada
Trwają zapisy do CITY TRAIL!