Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dzisiaj wieczorem Andrzej Duda wygłosi orędzie. Chodzi o powołanie nowego rządu

– Po przeprowadzeniu konsultacji i głębokim zastanowieniu, prezydent Andrzej Duda podjął już decyzję ws. tzw. pierwszego kroku. Decyzja jest ostateczna, więc ścigającym się na apele do prezydenta polecam spokojne oglądanie wieczornego orędzia – poinformował w poniedziałek Szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek.

Pod koniec października Andrzej Duda przeprowadził konsultacje z przedstawicielami komitetów wyborczych, które będą miały swoją reprezentację w nowym parlamencie.

Spotkał się z przedstawicielami KW Prawo i Sprawiedliwość, KKW Koalicja Obywatelska PO .N IPL Zieloni oraz KKW Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni – Polskie Stronnictwo Ludowe, a także z KW Nowa Lewica i KW Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Po konsultacjach prezydent RP mówił o dwóch kandydatach na premiera – Mateuszu Morawieckim i Donaldzie Tusku, którzy zadeklarowali stworzenie większości, która poparłaby rząd. Zapowiedział też wstępnie pierwsze posiedzenie nowego Sejmu na 13 listopada. Orędzie zaplanowano na poniedziałkowy wieczór.

 

61 komentarzy

 1. Wymień co dał ci Tusk i co zrobił dla kraju i Polaków przez 8 lat swojego rządzenia.

 2. Oby nie Pinokio Morawiecki.
  Znowu na obiecuje i nie dotrzymuje słowa

 3. Kosiniak miał szansę zostać 2 Witosem a został karierowiczem na kolanach Tuska.

 4. Jarosław Kaczyński jak nikt inny zna realia współczesnej gospodarki. Doskonale wie że do wzrostu PKB potrzebny jest konsumpcjonizm, a żeby był konsumpcjonizm potrzebne są pieniądze. Stąd rozdawanie socjalu. Efekt: niskie bezrobocie i inwestycje. Tylu nowych domów nie było nawet za Gierka.

 5. ciekawe co zełga tym razem

 6. Raz bocian szpaka raz szpak bociana taka to zmiana te same świnie w korycie tylko dla zmyłki zamieniły się miejscami w chlewiku tylko naród jak głupi był tak głupi jest 30 lat temu słyszałem że będzie dobrze i teraz słyszę to samo ci co się dorobili to mądrzy byli a ci co go..o mają to i będą mieli bo nic nie zmadrzeli dalej oglądajta te seriale i liczta że wam dadzą a jak zwykle to wam ch… wsadzą i jeszcze miskę ryżu żeby nie było luzu

 7. Brawo Panie Prezydencie. ??????

 8. On nie dorósł do tej roli.

 9. Przez ostatnich osiem lat….. I tak w koło Macieju i poliniaki wszystko łykają i skaczą sobie do gardeł plując jadem nienawiści. Hehehe.

 10. Kolejny sukces PiSu

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112