Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dwóch organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy wpadło w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej (zdjęcia)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z placówki w Lublinie zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, zaangażowanych w organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy naszego państwa.

W miniony wtorek w Łodzi i Zgierzu funkcjonariusze NOSG z placówki w Lublinie, w ramach prowadzonego śledztwa w sprawie organizacji przemytu ludzi przez granicę polsko-białoruską, zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy.

Kolejnego dnia mężczyźni w wieku 27 i 30 lat usłyszeli prokuratorskie zarzuty pomocnictwa w przekroczeniu granicy państwa wbrew przepisom. Ponadto Komendant Placówki Straży Granicznej w Lublinie wydał decyzję o zobowiązaniu cudzoziemców do powrotu. Zostali również ukarani pięcioletnim zakazem wjazdu na terytorium RP oraz państw strefy Schengen.

Po zakończonych czynnościach służbowych, cudzoziemców przekazano stronie ukraińskiej na terenie drogowego przejścia granicznego w Dorohusku. Śledztwo ma charakter rozwojowy. Dotychczas zatrzymano już 4 organizatorów nielegalnej migracji przez granicę polsko-białoruską. Planowane są zatrzymania kolejnych osób zaangażowanych w ten nielegalny proceder.

Dwóch organizatorów nielegalnego przekroczenia granicy wpadło w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej (zdjęcia)

fot. NOSG

(źródło NOSG)

6 komentarzy

  1. Bandersyny zamiast na front to robią geszefty a tam ich bracia giną na froncie. Oddać ich w ręce banderowskiego rządu w Kijowie a na granicy zasadzić im porządnego kopa.

  2. Stanisław Paluch Czosnkowy

    „UIkraini Slava!” Gdzie Andrzej Seweryn i Marcin Prokop kiedy ich trzeba? 🙂

  3. Jak odstawiali ich pociągiem to dlaczego tylko dwóch. Wagony po zbożu wracają puste. Trochę by się w nich sąsiadów zmieściło.

  4. Dziadek z blokowiska na krzywej lasce

    Będzie jeszcze gorzej to zawsze od Mieszka głupi kraj.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo