Piątek, 12 kwietnia 202412/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie linie lubelskiej komunikacji miejskiej zostaną skrócone, trzecia nie będzie wcale obsługiwana

W tym tygodniu niektóre autobusy komunikacji miejskiej zmienią swoje trasy przejazdu. Dotyczy to dwóch linii. Jedna zaś zostanie zawieszona do odwołania.

Od środy 1 kwietnia Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wprowadza kolejne zmiany w kursowaniu pojazdów komunikacji miejskiej. Tym razem związane są one z umowami, jakie są zawarte z gminami, na których teren kursują autobusy, oraz utrudnieniami w ruchu spowodowanymi remontami i przebudową dróg. Dotyczy to trzech linii autobusowych: 3, 5 i 35. Rozkłady pozostałych linii pozostaną bez zmian.

W związku z pracami prowadzonymi przy przebudowie drogi z Dominowa do Lublina, autobusy nie mają możliwości przejazdu tym odcinkiem trasy. Dlatego też wszystkie kursy linii 3, we wszystkie dni tygodnia, zostają skrócone do Głuska. Skrócona zostanie też trasa linii nr 5. Autobusy dojadą tylko do Dworca Wschodniego w Świdniku, nie będą zaś kursowały do Mełgwi. Powodem jest zakończenie obowiązywania dotychczasowej umowy na obsługę przez linię 5 terenu Gminy Mełgiew i złożonym przez Wójta wnioskiem o zawieszenie kursowania tej linii na miesiąc kwiecień.

Z kolei władze Świdnika złożyły wniosek o czasowe zawieszenie kursowania linii nr 35. W tym przypadku jako powód podano występującą epidemię koronawirusa a co z tym związane, brak pasażerów korzystających z tej linii. Jak wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie, autobusy linii nr 35 nie będą kursowały do odwołania.

(fot. lublin112)

11 komentarzy

 1. VIGO WŁADCA KARPAT

  Ja proponuje aby wszystkie linie zostały zawieszone do odwołania….

 2. Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

  A ja proponuję, żeby zawieszona do odwołania została możliwość dodawania komentarzy na lublin112, bo stężenie głupoty w nich przekroczyło ostatnio wszelkie dopuszczalne normy.

  • Sam piszesz głupie komentarze tym samym zwiększając to stężenie, zacznij od siebie.

   • Polski Związek Kołnierzy Wymiętych

    Niestety, nie jest w mojej mocy zablokowanie komentarzy na lublin112. Gdybym mógł, to bym to zrobił już dawno temu, żeby patologia społeczna, zwyrodnialcy i pospolici idioci nie mieli gdzie publikować swoim „mundrości”.

    • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom od dzisiaj zawieszona zostaje możliwość dodawania komentarzy przez użytkownika o nicku:”Polski Związek Kołnierzy Wymiętych”.

    • Jak to stare porzekadło mówi – zacznij od siebie bo jak widać bo twojej durnej nazwie wszystkie te określenia których tu użyłeś pasują do twoich równie durnowatych wypowiedzi jak ulał

    • kierownik paleciaka

     to nie miałabyś wtedy zajęcia bidoku.

  • Ja z kolei proponuję żeby zawiesić dodawanie reklam na tym portalu

 3. Zakaz kursowania

  Niedługo tak będzie,a to dopiero początek.

 4. A zabierzcie wszystkie i zamknijcie tą swoją firmę.Porażka jakaś.

Wiadomości z info112