690 680 960

Część pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zakażona koronawirusem. Pacjenci poddani kwarantannie

Badania wykazały zakażenia koronawirusem u pracowników Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. W placówce wprowadzono kwarantannę.

W kolejnym lubelskim szpitalu badania wykazały zakażenie koronawirusem. Tym razem dotyczy to Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli. Dodatni wynik testu wyszedł u trzech osób z personelu placówki. Jak ustaliliśmy, na dzień dzisiejszy badania przeszło już 44 pracowników, obecnie wszystkie te osoby przebywają w kwarantannie.

Jak wyjaśnia nam rzecznik Urzędu Marszałkowskiego Remigiusz Małecki, badaniami pod kątem zakażenia objęto również przebywających w placówce pacjentów. Obecnie poddano nimi 91 osób z czego 34 osoby objęto kwarantanną. Pomimo sygnałów, jakie otrzymywaliśmy, iż szefowa COZL pomimo kryzysowej sytuacji miała udać się na urlop, rzecznik zapewnia, że prof. Elżbieta Starosławska cały czas pracuje.

Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej jest największym szpitalem onkologicznym na Lubelszczyźnie oraz jedynym pełnoprofilowym, wysokospecjalistycznym centrum onkologicznym zarówno w województwie lubelskim jak też we wschodniej Polsce. W ramach COZL funkcjonuje 13 oddziałów, w szpitalu pacjenci leczeni są na 284 łóżkach stacjonarnych i 19 łóżkach pobytu dziennego.

Jest to kolejna placówka, w której badania wykazały zakażenia koronawirusem. Jak już informowaliśmy, w ubiegłym tygodniu koronawirusa potwierdzono u dwóch pacjentów, którzy przebywali na różnych oddziałach internistycznym i neurologicznym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Wynik pozytywny dały również badania kobiety przebywającej na oddziale reumatologii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 przy ul. Jaczewskiego. Zakażona okazała się także pracownica szpitala w Świdniku.

(fot. archiwum)

51 komentarzy

  1. Informacja dla chorujących

    Witam, olejki CBD działają . Zażywał je około 3 lat temu członek mojej najbliższej rodziny, olejki kupiliśmy w Konopnej Farmacji z Poznania tam Pani dobrała odpowiednie dawkowania i jak zacząć … na początek stosowana była wersja 5% RAW a poźniej 5 % decarboxylowana firmy essenz następnie 10% . Olejki Pomogły wyleczyć złośliwy nowotwór (normalne leczenie/operacja nie pomogły, i np po operacji „odrósł” on 2 większy). sklep ma stronę internetową konopiafarmacja pl tam jest też numer do nich

Kursy walut

  • USD 4.4827zł -0.63%
  • GBP 5.4185zł -0.57%
  • EUR 4.6835zł -0.1%
  • CHF 4.7555zł -0.36%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi