Poniedziałek, 20 maja 202420/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwie kontrole ciężarówek, sporo wykroczeń. Jeden z pojazdów miał skrajnie zniszczone opony (zdjęcia)

W trakcie dwóch kontroli pojazdów ciężarowych policjanci z lubelskiej drogówki i funkcjonariusze ITD ujawnili szereg wykroczeń. Oprócz mandatów, jeden z kierowców musi liczyć się z zarzutami karnymi.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie odbyli wspólne patrole z funkcjonariuszami WITD. Mundurowi na ul. Jutrzenki zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego MAN-a.

W trakcie sprawdzania pojazdu wyszło na jaw, że kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń. 46-latek nie posiadał odpowiedniej licencji przewozowej oraz nie przeszedł okresowego szkolenia kierowcy. Dodatkowo ciężarówka miała uszkodzony tachograf, zniszczone opony oraz nie przeszła badań technicznych. Na kierowcę nałożono dwa mandaty oraz sporządzono materiały celem przeprowadzenia postępowania administracyjnego.

W trakcie drugiej kontroli, przeprowadzonej na al. Witosa, mundurowi ujawnili, że 55-latek kierujący zespołem pojazdów zakłócił pracę tachografu, poprzez użycie tzw. „magnesu”. Dodatkowo przekroczył dopuszczalny czas pracy.

W tym przypadku mężczyznę czekają o wiele poważniejsze konsekwencje. 55-latek stracił prawo jazdy na 3 miesiące i został ukarany dwoma mandatami. Dodatkowo musi się liczyć z zarzutami karnymi.

Za ingerencję w prawidłowość pomiaru drogomierza grozić może kara do 5 lat więzienia. Sprawa będzie także objęta postępowaniem administracyjnym prowadzonym przez Inspekcję Transportu Drogowego.

Dwie kontrole ciężarówek, sporo wykroczeń. Jeden z pojazdów miał skrajnie zniszczone opony (zdjęcia)

Dwie kontrole ciężarówek, sporo wykroczeń. Jeden z pojazdów miał skrajnie zniszczone opony (zdjęcia)

Dwie kontrole ciężarówek, sporo wykroczeń. Jeden z pojazdów miał skrajnie zniszczone opony (zdjęcia)

(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

 1. 8 tys jak nic za brak licencji ale może to rolnik i przewoził na trasie do 100km to się obroni.

  • Uważasz, że przewiezienie kartofli z pola na 15km lokalnymi drogami, to to samo co jazda ciężarówką?
   Może i rolnik, ale kierując ciężarówką wykonuje pracę w transporcie, a nie rolnictwie.

  • Jakie to typowe dla tego typu forum. Zamiast skupić się na istocie problemu, tj. stanie technicznym pojazdów czy brakach w przeszkoleniu kierowcy oraz na kombinowaniu na tachografie, ty piszesz, że inni coś tam mogą czy nie muszą.
   Ale na tym forum to standard. Zamiast napisać, że winny jest ten kto wjechał na czerwonym, na tym forum czytam, że ten co miał zielone mógł bardziej uważać, albo że sam jest sobie winien bo jechał bez kasku (samochodem czy rowerem – obojętne).

 2. Co to znaczy „użycie tzw. magnesu”? To miał magnes, czy kawałek tzw. plastiku, a może tzw. sztabkę złota w tym tzw. samochodzie?

  • miał tzw kamień filozoficzny…czary mary i stojo zegary 😀

   Alu extrusion , Ktoś go musiał pod#$%&@ ,że na rzepie lata

 3. Ciągnik siodłowy z Aliplastu, niedaleko od domu (strefy ekonomicznej). Słabo wyblurowaliście nazwę firmy. 😀 Ciekawe czy na tak liczną flotę jaką dysponują tylko jeden kierowca zakłóca pracę tachografu.

 4. Ładna reklama