Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dwa potrącenia w ciągu 15 minut. Dwie osoby trafiły do szpitala

Wczoraj na ulicach Świdnika w ciągu 15 minut doszło do dwóch wypadków na przejściach dla pieszych. Do szpitala zostały przetransportowane dwie osoby.

W środę przed godziną 18 policjanci ze Świdnika otrzymali zgłoszenie o wypadku z udziałem pieszej na ul. Kosynierów. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia ustalili wstępnie, że 85-letnia mieszkanka Świdnika przechodząc przez przejście dla pieszych została potrącona przez 39-latkę kierującą volkswagenem. Na skutek doznanych obrażeń piesza odwieziona została do szpitala.

Po niemal kwadransie mundurowi ze Świdnika otrzymali kolejne zgłoszenie o wypadku na przejściu dla pieszych. Tym razem na ul. Wyszyńskiego. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 40-latek kierujący pojazdem marki Alfa Romeo nie zauważył przechodzących prawidłowo przez przejście 37-letniej mieszkanki Świdnika wraz z 12-letnim synem. W wyniku potrącenia do szpitala z obrażeniami ciała trafiła matka dziecka.

Kierujący pojazdami biorącymi udział w obu zdarzeniach byli trzeźwi. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności wypadków. Za spowodowanie wypadku drogowego może grozić do 3 lat pozbawienia wolności.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Wolnościowiec w gułagu

    Czy sprawcy obu potrąceń już dołączyli do grona pieszych?

  2. Miłe złego początki. A może raczej standard. Przecież skoro kierowca ma takie jasne światła to musi mnie widzieć.