Duże utrudnienia w ruchu po wypadku na al. Solidarności w Lublinie (wideo, zdjęcia)

W piątek rano na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Prusa w Lublinie doszło do zderzenia pojazdów. Na miejscu pracują służby ratunkowe, skrzyżowanie jest częściowo zablokowane.

Do wypadku doszło w piątek przed godziną 8 na skrzyżowaniu al. Solidarności z ul. Prusa w Lublinie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu trzech pojazdów osobowych, jednego marki Volvo i dwóch marki Skoda.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja. Skrzyżowanie w miejscu wypadku jest zablokowane. Utrudnienia z przejazdem występują na pasach ruchu w kierunku Warszawy. Ze wstępnych informacji wynika, że co najmniej jedna osoba została poszkodowana.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Utrudnienia z przejazdem mogą potrwać do godziny 9:30.

 

 

(fot. lublin112.pl, nadesłane Justyna, Jacek, Paweł)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. Zlikwidować lewoskręty. Masakra tam jest. Jak nie potrafią skręcić w lewo, niech na rondzie zawracają i skręcają w prawo.

  • W pewnych miejscach może miałoby to sens. Ponadto w ścisłym centrum część ulic powinno się zamienić na jednokierunkowe. Poza tym, że zwiększyłoby to liczbę miejsc do parkowania (samochody parkowałyby na jednym z pasów jezdni) to zlikwidowałoby to niedogodności związane ze skręcaniem w lewo.

  • Pączek powiedział co wiedział. :]

   • Jakby nie te zdjęcia z góry, to w życiu bym nie spostrzegł, jakież to wymyślne kształty przybrały ogrody na pasie zieleni. Inspirowane logo Nike?

 2. Znowu jeden kierowca, prawdopodobnie na skutek olewania przepisów spowodował wypadek, czym zablokował skrzyżowanie i pół miasta.
  Ale to nic, bo za chwilę dowiemy się, że winą korków są buspasy oraz rowerzyści. Przypomnę tylko, że najbliższe buspasy to są w Warszawie (w Lublinie poza buspasem na DMM to są tylko kikuty buspasów) a rowerzystów w Lublinie o tej porze roku to można na palcach jednej ręki policzyć.

 3. Na każdym zdjęciu z tych skrzyżowań widać:
  -kilkadziesiąt samochodów osobowych – trzeba przemnożyć to przez 1,20 żeby otrzymać liczbę osób podróżujących
  -kilka autobusów, czyli ich liczbę należy przemnożyć to przez 20-50* żeby otrzymać liczbę osób przemieszczających się
  *) podczas pandemii mało osób jeździ autobusami, więc teraz te wartości nie są prawdziwe

  I teraz do sedna sprawy.
  Biorąc powyższe pod uwagę, to na wielopasowych jezdniach powinno być więcej buspasów, niż zwykłych pasów, a zastanawiać się powinniśmy, czy na jezdniach wyłącznie z 2 czy 3 buspasami, powinno się zrobić jeden zwykły pas.

  • **) w godzinach szczytu, w normalnym roku szkolnym,w przegubowcu może jechać grubo ponad 100 osób. Wiecie, że potrzeba 83 przeciętnych samochodów osobowych, żeby przewieźć tyle samo osób. I te samochody trzeba gdzieś zaparkować.

 4. Przyczyną korków miały być tiry w mieście. Ale odkąd jest obwodnica to korki jeszcze większe! Ach te pelikany co wszystko łykną co im władza powie. Nawiązka 1000zł dla sprawcy kolizji i zaczną myśleć lub przynajmniej będą usiłować rozumować!

 5. Rafał że Świdnika

  Kilka uwag mam,czy policja kierowała ruchem bo widzę tam kilka radiowozów i żadnego policjanta który by kierował ruchem….korki już mają kilka km.a to dopiero początek tego co się dzieje.
  I dlaczego nie ma żadnej tablicy z informacją,,wypadek,,takie jak są na autostradzie…uwaga wypadek czy coś podobnego??

  • Panie Rafale, wystarczy dokładniej spojrzeć na zdjęcia…..tam jest samochód policyjny z tabliczką WYPADEK….

   • No Rafał trochę racji ma. Cała Prusa stała bo światła działały i co chwila dawały sygnał czerwony, mimo, że skrzyżowanie było niemal cały czas przejezdne ze względu na brak przejazdu w kierunku Warszawy i korek w drugą stronę. Gdyby je wyłączony przepustowość z Prusa byłaby ze 2 – 3 razy większa. Pozostali i tak stali.

 6. Przecież dałoby się przepuszczać co jakiś czas samochody zjazdem w Prusa i wyjazdem. Wystarczyłoby 2 policjantów do kierowania ruchem. Może dłuższe by nie przeszły, ale większość na pewno.

 7. Lewoskręt nie wyszedł, czy „późne pomarańczowe”?
  Mało tam wczoraj wieczorem ładnego dzwona bym nie miał, jak mi taki „późno pomarańczowy” wyjechał (jechałem Solidarności, wolnym pasem, już dobre 3-4 sekundy się zielone dla mojego kierunku świeciło).

 8. Tak się zastanawiam: ilu jest tych „Franiów”? Bodajże pod każdym tematem/wątkiem wypowiada się kilkukrotnie. Mi by poprostu czasu zabrakło na zbieranie tych doświadczeń, tylko pisanie…
  Nie bezcelowo mówi się o osobach co w życiu nic nie widziały, a wypowiadają się o każdym zagadnieniu.
  Bez urazy,
  Pozdrawiam

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7978zł -0.09%
  • GBP 5.2235zł -0.27%
  • EUR 4.5481zł -0.14%
  • CHF 4.1279zł 0.2%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja