Poniedziałek, 16 czerwca 202516/06/2025
690 680 960
690 680 960

Dron w akcji na DK19. Policjanci ujawnili 16 wykroczeń przy znaku „STOP”

Policyjny dron ponownie wykorzystany w powiecie kraśnickim przyniósł wymierne efekty – funkcjonariusze ujawnili 16 przypadków niestosowania się do znaku B-20. Kontrole prowadzone były na drodze krajowej nr 19.

Wzmożone działania kontrolne prowadzone przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku przy wsparciu funkcjonariuszy z Lublina przyniosły kolejne efekty. Podczas akcji nadzorowanej z powietrza przez policyjnego drona, wykryto 16 wykroczeń drogowych. Wszystkie ujawnione przypadki dotyczyły niezatrzymania się przez kierujących przed znakiem „STOP”.

Nowoczesna technologia coraz częściej wspiera codzienną służbę funkcjonariuszy ruchu drogowego. Wykorzystanie drona umożliwia precyzyjne monitorowanie miejsc szczególnie niebezpiecznych oraz punktów, gdzie często dochodzi do naruszeń przepisów. Tym razem policja skoncentrowała się na drodze krajowej nr 19, gdzie występują problemy z przestrzeganiem oznakowania.

Kierowcy, którzy zostali zatrzymani przez patrole, popełniający wykroczenia, nie kryli zaskoczenia. Wielu z nich było przekonanych, że ich zachowanie pozostanie niezauważone. Tymczasem operatorzy drona mieli pełen podgląd sytuacji na skrzyżowaniach i bezbłędnie wyłapywali kierujących, którzy ignorowali obowiązek zatrzymania się przy znaku B-20.

Policjanci przypominają, że lekceważenie znaku „STOP” może prowadzić do groźnych zdarzeń drogowych. Często to właśnie niezastosowanie się do tego znaku jest przyczyną poważnych kolizji lub wypadków. Apelują przy tym o rozwagę oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Prowadzone działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu. Kraśnicka drogówka zapowiada, że podobne kontrole z użyciem drona będą kontynuowane, szczególnie w miejscach newralgicznych, gdzie dochodzi do największej liczby wykroczeń i zdarzeń drogowych.

16 komentarzy

  1. Jerzy co w DPSie leży
    Ocena: 4

    Patrząc na to jak zmalał tam ruch po oddaniu do użytku S19, moim zdaniem znak stopu w tym miejscu powinien zostać zastąpiony ustąp pierwszeństwa. Chyba że są jakieś inne okoliczności z powodu których znajduje się tam STOP.

  2. Ocena: 3

    Za znak STOP nagroda powinna zaczynać się od 1500pln.

    • Oraz zabierania prawa jazdy na min. 1 miesiąc.

    • Ocena: -6

      Zależy czym jedziesz. Jeżeli rowerem to dostajesz 1500 i nagranie trafia na wszystkie ogólnokrajowe portale.
      Ale, gdy 100 samochodzistów przejedzie bez zatrzymania na stopie – to dostają oni broszury, żeby się zatrzymywać na stopie.

  3. Ocena: 2

    Pytanie tylko czy ten znak Stop i niezatrzykanie się tam stwarza realne zagrożenie?
    Bo większym zagrożeniem jest jazda na zderzaku i poganianie a nie to czy ktoś się toczył czy zatrzyma na znaku stop.
    Tak samo większym zagrożeniem jest niestosowanie się do znaku Strefa tempo 30 na drgoach osiedlowych.
    Jak dla mnie to takie działania byle tylko odbębnić statystyki i pokazać, że używa się drona.

    • Ocena: 0

      Co to znak „Strefa tempo 30 na drgoach osiedlowych” bo nie wiem.?
      Jeśli znak STOP został ustawiony, to należy się do niego bezwzględnie stosować.
      To czy został postawiony potrzebnie i zgodnie z przepisami to już zupełnie inna sprawa i nie należy od decyzji Policji.
      Nie mniej jednak to Policja w przypadkach budzących wątpliwość powinna najczęściej interweniować u zarządcy drogi. Na tym między innymi polega aktywność i zaangażowanie.
      Z ostatniej chwili. Ciekaw jestem, czy Policjanci, którzy ostatnio wyjeżdżali z ul. Lelka Sowy na Al. Niepodległości w jakiś sposób interweniowali, że coraz wyższe krzewy zasłaniają widoczność w tym miejscu?.

      • Ocena: 0

        Znak strefy 30, oficjalnie oznaczony jako B-43, to charakterystyczny element oznakowania drogowego informujący o wjeździe do obszaru ograniczonej prędkości. Ma on kształt kwadratu o białym tle z czarną obwódką. W centralnej części znaku widnieje liczba „30” w czerwonym okręgu, symbolizująca maksymalną dozwoloną prędkość.
        Oddaj prawko.

    • Ocena: -2

      Znak stop zmusza kogoś do jazdy na zderzaku? Jaki to ma związek?

    • Ocena: -4

      Policjanci wybrali takie skrzyżowanie, żeby liczba zarejestrowanych wykroczeń wynosił „tylko” kilkadziesiąt na godzinę.
      Na bardziej ruchliwym liczba wykroczeń byłaby tak duża, że 16 wykroczeń zarejestrowali by w 2 minuty.

  4. Sukces niewątpliwy, propaganda wkroczyła już nawet do takich instytucji jak policja.To trochę tak jakby patriotami ruskie drony strącać.

  5. Ocena: 0

    Jeśli wszyscy przejechali bez zatrzymywania to widocznie ten znak jest tam nie potrzebny.
    Jeden mądry inaczej postawił a reszta ma się stosować.

  6. Ocena: 0

    Do Autor: redakcja. Mniemam, że w zamyśle sens zdania, cytuję „Kierowcy, którzy zostali zatrzymani przez patrole popełniające wykroczenia, nie kryli zaskoczenia.” miał być taki: Kierowcy popełniający wykroczenia, którzy zostali zatrzymani przez patrole, nie kryli zaskoczenia.
    Twierdzę, że takie jednorazowe akcje raczej nie mają większego wpływu na poprawę bezpieczeństwa. Najwięcej daje codzienna aktywność i zaangażowanie, którego nie zauważam.
    Wracając do ustawiania znaku STOP. Znak ten był i nadal stoi na Al. Niepodległości przy skrzyżowaniu z ul. Urzędowską po ustawieniu sygnalizacji świetlnej. Zastanawiam się czy po przebudowie skrzyżowania ponownie przeprowadzono analizę wymogu, wynikającego z przepisów, jego ustawienia, czy ustawiono go tak było. Proszę zwrócić uwagę, że widoczność na skrzyżowaniu znacząco się zmieniła.

  7. Ocena: 0

    To oni tam byli tylko przez 10 minut?
    Postaliby godzinę to by 200 zarejestrowali.

  8. No to nałapali przestępców. Brawo

  9. Ocena: -1

    A czy był choć jeden kierujący, który się zatrzymał?

  10. Ocena: -1

    a jak się zatrzyma i komuś drogę zajedzie to już nie jest jego wina ? xD

Dodaj komentarz

Z kraju

Lubelski biznes

Biznes i handel

Sport

Polityka

Zdrowie i styl życia

Nauka i technologia