Niedziela, 25 lutego 202425/02/2024
690 680 960
690 680 960

Dostrzegli jadącego wężykiem opla. Kiedy pojazd uderzył w znak, świadkowie postanowili działać (foto)

Był tak pijany, że nie był w stanie zapanować nad pojazdem. Jeden ze świadków uniemożliwił mu dalszą jazdę wyrywając ze stacyjki kluczyki.

W sobotę po godzinie 19 jadący ul. Koncertową w Lublinie kierowcy zwrócili uwagę na opla, który poruszał się całą szerokością jezdni. Świadkowie podejrzewając, iż siedzący za kierownicą mężczyzna może być pijany, powiadomili o wszystkim policję.

W pewnym momencie, w rejonie ronda, auto uderzyło w znak. Wtedy jeden ze świadków, nie chcąc czekać aż dojdzie do groźnego wypadku, postanowił reagować. Pojechał za pojazdem i niebawem udało mu się kierowcy uniemożliwić dalszą jazdę.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze drogówki potwierdzili podejrzenia świadków. Badanie alkomatem wykazało, że 50-latek ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, za kierowanie autem po pijanemu odpowie też przed sądem. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

(fot. nadesłane – Michał)

10 komentarzy

 1. A gdybyż tak trafił od razu do aresztu, auto na lawetę. Grzywny , zakazy potem.

  • ta laweta winna zawieźć pojazd bezpośrednio do stacji demontażu pojazdów. Bez zastanawiania się czyje to auta, czy sprawne, ile warte, bez trzymania miesiącami na parkingu depozytowym itp.

  • O to, to. Za 3 promile powinien od razu trafić na 300 dni pod klucz.

 2. ORMO powróciło

  • No i dobrze. A nazywaj sobie to jak chcesz. Za pewne jesteś taki „prawilny”, że nawet jak Ci taki dziecko rozjedzie to będziesz bronić pijaka za kierownicą.

  • Zapewne, gdy ktoś za wolno wyprzedza jadąc lewym pasem, to najgłośniej krzyczysz, żeby policja wlepiała mandaty i zabierała lecje.

 3. Bo nie odstrasza żadnego pijaka

  A ile wynosi ta niby wysoka grzywna??????

 4. Brak słów. Codziennie można usłyszeć o pijanych kierowcach. Pomyślcie ludzie, ilu w naszej Polsce jest skrajnie nieodpowiedzialnych rodaków. W skali całego kraju złapanych jest codziennie kilkanaście osób. Ile jeszcze osób ma zginąć? Ile osób ma zostać kalekami? Ilu pijanym kierowcom uda się powrócić nie złapanym przez policjantów lub innych ludzi? Mam wrażenie, że to nigdy się nie zmieni, bo ludzie mają narombane w głowach i nie potrafią wsiąść za kółko bez umoczenia dzioba!

 5. Dlatego alkohol jest dla ludzi mądrych, wiedział, że jest pijany,to trzeba było wypić tyle ,by ostrożnie,na mega ostrożnie i poprawnie przejechać,bo nawet jak miał facet problemy osobiste,to teraz dopiero będzie miał prawdziwą kumulację problemów

Z kraju

Polityka i społeczeństwo