Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Dostrzegł pieszych czekających na zielone światło i gwałtownie zahamował. W tył jego auta wjechał trolejbus (zdjęcia)

Miał zielone światło, piesi zaś czerwone. Gwałtownie jednak zahamował chcąc ich przepuścić. Zaskoczyło to kierowcę trolejbusu. W wyniku tego doszło do zderzenia obu pojazdów.

Do nietypowego zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 17 na ul. Wileńskiej w Lublinie. W rejonie wyjazdu z ul. Wajdeloty zderzyły się dwa pojazdy: samochód osobowy i trolejbus komunikacji miejskiej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący audi starszy mężczyzna jechał w stronę ul. Głębokiej. W pewnym momencie dostrzegł pieszych stojących przy przejściu dla pieszych. Stosując się do nowych przepisów gwałtownie zahamował, chcąc ich przepuścić.

Piesi jednak nie ruszyli. Wszystko dlatego, że… mieli czerwone światło, pojazdy zaś zielone. Z kolei manewr zaskoczył kierowcę trolejbusu komunikacji miejskiej, który poruszał się za audi. Nie zdołał on wyhamować i wjechał w tył auta.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Obecnie uczestnicy kolizji oczekują na przyjazd nadzoru ruchu MPK, który będzie prowadził dalsze czynności w tej sprawie. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu.

Dostrzegł pieszych czekających na zielone światło i gwałtownie zahamował. W tył jego auta wjechał trolejbus (zdjęcia)

(fot. lublin112)

39 komentarzy

 1. co ta telewizja robi starym ludziom z mózgu ??

 2. Kiedyś mówiono, że nadgorliwość jest gorsza od komunizmu.

 3. Kiedyś w Stop Drogówce była sytuacja z podobnym skutkiem, czyli ktoś nagle się zatrzymał, a nie musiał, a drugi w niego wjechał. Za kolizję został ukarany ten co wjechał w d.ę, a osoba, która się nagle zatrzymała dostała mandat za stwarzanie zagrożenia na drodze,

 4. Raz mi kobieta podobnie zrobiła pod olimpem. Skręcamy na zielonym świetle na pasie do skrętu w lewo na teren olimpu i… Babka ostro po hamulcach przed przejściem co jest na skrzyżowaniu. Oczywiście na przejściu czerwone… Z tym że prędkości nie były wielkie bo ruszaliśmy spod świateł i udało mi się wyhamować. I to było jeszcze przed tym absurdalnym przepisem

 5. ,,Stosując się do nowych przepisów gwałtownie zahamował, chcąc ich przepuścić.”
  No to zacytujcie te przepisy które nakazują na ,,swoim zielonym” przepuszczać pieszych – żenada!

 6. Głupie nowe przepisy, dlaczego piesi dochodzący do przejścia nie rozgląda się tylko idzie na pałę, to teraz kierowcy zatrzymują się przed przejściem i rozglądają czy nie idzie pieszy. ?

 7. To że Pan popełnił błąd nie daje Ci prawa nazywać go w ten sposób. Jeśli masz minimum kultury osobistej to wiesz że nie ma usprawiedliwienia braku szacunku dla drugiego człowieka. Nie życzę Ci takiej reakcji komentujących, gdy tobie przytrafi się coś podobnego. Pozdrawiam.

 8. Też miałem taką sytuację pod ZUSem. Ruszyliśmy w dół na Filaretów w kierunku JP2 a facet przed przejściem przede mną po hamulcach bo na zjeździe z ronda na czerwonym piesi stali.
  W tej sytuacji to kto winny? No kierowca MPK bo nie zachował dystansu.

Z kraju