Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Dostał pięścią w twarz, stracił klubowy szalik. Sprawcy rozboju grozi 12 lat więzienia

Policjanci z Łęcznej zatrzymali mężczyznę, który uderzył pięścią 33-latka, a następnie zabrał mu szalik. Mieszkańcowi gminy Łęczna grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Mieszkaniec Lubartowa razem ze swoją narzeczoną przyjechał na mecz piłki nożnej Górnik Łęczna – Widzew Łódź. W okolicy parkingu jednego ze sklepów 33-latek został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Po chwili nieznajomy uderzył go pięścią w twarz, a następnie zabrał szalik z logo klubu Widzew Łódź. Pokrzywdzony został ponownie uderzony, kiedy chciał odzyskać utracony szalik.

33-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tam po udzielonej pomocy został zwolniony do domu. Policjanci przystąpili do poszukiwania napastnika. Kryminalni wytypowali sprawcę i zatrzymali w miniony czwartek 25-letniego mieszkańca gminy Łęczna.

Mężczyzna w sobotę trafił przed oblicze prokuratora, tam usłyszał zarzut rozboju. Zastosowany został wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz zbliżania się do pokrzywdzonego, a także zakaz wstępu na imprezy masowe. 25-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Łęczna)

8 komentarzy

 1. Kiedyś jak był mały pewnie zabierał dzieciom foremki z piaskownicy podczas zabawy. Teraz jak podrósł (mózg nadal na etapie rozwoju) kradnie szalik.

 2. I gitara 😀 nauczy się Łeczniak z biednej wsi że nie wolno bić Władców Łodzi

 3. Maciej Zimetraci

  W latach 90-tych to była norma. Nie można było chodzić w koszulkach zespołów bez znajomości składów i dyskografii. A paradowanie w szaliku obcej drużyny w innym mieście to było samobójstwo. Dobrze, że czasy się zmieniają. Chyba.

 4. Teraz to nawet nie ma czego oglądać. Nowy trener co dwa mecze. Gdzie ta drużyna co w ekstraklasie grała?

 5. Dalej 40 lat za… hahaha

 6. następna stacja analna dewastacja

  Nie dość, że łeb, bo jest z Lubartowa, a kibicuje kopaczom z Łodzi, to do tego konfitura.

 7. Dozór mu dali.Powinien trafić za kratki w terminie 24 godz. za swój czyn.Tak dla przykładu,to kto inny zastanowił by się najpierw zanim przyszedł by mu do głowy taki pomysł.

 8. Dozór dali bo to pewnie sześćdziesiątka.
  Nikomu innemu nie dają. Cudów nie ma.
  Za rozbój startujesz od 2 do 12 więc zachodzi przesłanka – zagrożenie surową karą – do zastosowania tymczasowego aresztu. Teraz zawias jest max do 1 roku, a tutaj kroją się conajmniej 2 bezwzględnego.
  Mieszkaniec gminy dał kolegów, nie musiał na papier.
  Coś czuje że za chwilę będą nowe zatrzymania za wykryte przestępstwa dzieki „pracy operacyjnej policji”.