Dorohusk: Ponad 4 kg haszyszu w bagażu należącym do obywatela Izraela

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w bagażu należącym do obywatela Izraela ponad 4 kilogramy haszyszu. Mężczyzna chciał opuścić Polskę przez przejście graniczne w Dorohusku.

Do ujawnienia narkotyków doszło 17 listopada na przejściu granicznym w Dorohusku. Podczas rutynowej kontroli podróżnych, uwagę funkcjonariuszy NOSG przykuł pasażer, którym zainteresował się pies służbowy Idea. Mundurowi postanowili dokładnie sprawdzić bagaż należący do obywatela Izraela.

 

– W wyniku podjętych dalszych czynności, funkcjonariusze ujawnili w bagażu podróżnego sprasowane pakiety wypełnione oleisto-roślinną substancją. Jak się okazało był to haszysz w ilości 4 kilogramów o szacunkowej wartości prawie 180 tys. zł – informuje Wojciech Kopeć z NOSG.

Zatrzymany obywatel Izraela usłyszał zarzuty związane z posiadaniem i przewozem znacznych ilości substancji narkotycznych, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

– Pies służbowy, który ujawnił narkotyki, to służąca już od wielu lat w Placówce SG w Dorohusku suczka Idea, która ma na swoim koncie wiele sukcesów związanych z ujawnieniem substancji narkotycznych. Jej największym „trafieniem” było ujawnienie w 2013 roku, transportu 175 kg haszyszu o wartości ponad 7 mln zł – wyjaśnia Wojciech Kopeć.

12-103541

12-103539

2016-11-22 20:03:29
(fot. NOSG)

Zobacz również

8 komentarzy

  1. no to Wyborcza znowu zawyje, że antysemityzm w Polsce

  2. Chlopaczynie-dilerowi z Annopola za rozprowadzanie niewielkich ilosci trawki grozi do 15 lat a przemytnikowi znacznych ilosci grozi tylko 3. Nic tylko przemycać.

    • Jakby był Polakiem to groziło by mu 15 lat. Pierwszy raz słyszę żeby za przemyt znacznych ilości narkotyków groziło do 3 lat. No ale że to obywatel Izraela to wiele zmienia. Spróbuj tak zrobić Polaku to zobaczysz ile Ci dowalą. Zresztą sprawdź podobne artykuły

  3. nikt nie dba o swoich obywateli tak jak Izrael, włos mu z głowy nie spadnie…….

  4. tutaj mu grozi do 3 lat za przemyt 4 kilo haszu a parę tematów wcześniej koleś handlował przy szkołach i znaleźli cały chu.. i grozi mu 15 lat,,, mój kolega za zabójstwo dostał 2 lata i gdzie tu sprawiedliwość?

  5. Mówcie co chcecie ale jednak rynek jest chłonny i zapotrzebowanie w narodzie jest spore.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)