Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Donald Tusk z wizytą w gospodarstwie Michała Kołodziejczaka. „Będziemy bronić polskiego rolnictwa” (wideo)

Problem niekontrolowanego przywozu żywności z Ukrainy do Unii Europejskiej musi być rozwiązany jak najszybciej – informuje Platforma Obywatelska. Dodaje, że wspólnie z Agrounią przygotowuje wizytę Michała Kołodziejczaka w Brukseli.

W czwartek przewodniczący PO Donald Tusk odwiedził rodzinne gospodarstwo Michała Kołodziejczaka. W trakcie tej wizyty lider PO zaznaczył, że jego ugrupowanie chce, aby nie w konflikcie z UE, a w porozumieniu z nią, znaleźć sposób, aby pomóc chronić polskie rolnictwo przed sytuacją związaną z wojną.

– Jesteśmy całym sercem po stronie Ukrainy, ale jesteśmy też po stronie polskich rolników i producentów i nie może być tak, że przypadkowo będą oni ofiarami tej sytuacji na granicy — powiedział Donald Tusk na wspólnej konferencji z Michałem Kołodziejczakiem.

Donald Tusk przekazał, że „Pan Kołodziejczak znalazł pewien sposób, ma dotarcie, ma wpływ na decyzję partii, która ma realne szanse wygrać wybory”.

– Dokonał pragmatycznego wyboru. Ja chcę realizować na tyle, ile się da, jego projekty, on chce wesprzeć nas w tej realnej szansie wygrania wyborów. Rolnicy mogą na tym realnie skorzystać – mówił wczoraj Donald Tusk.

W trakcie konferencji padło zapewnienie, że lider Agrounii uda się do Brukseli z listem do szefowej Parlamentu Europejskiego. List podpisali obaj liderzy – PO i Agrounii.

– Nasz partner, szef Agrounii ma w ręku list, który wspólnie przygotowaliśmy i wspólnie przygotowujemy wizytę Michała Kołodziejczaka w Brukseli. Jest to list do szefowej Parlamentu Europejskiego, będzie możliwość waszego spotkania w Brukseli i dotyczy to bardzo palącego problemu jakim jest ciągle niekontrolowany napływ różnych produktów żywnościowych z Ukrainy – przekazał wczoraj Tusk.

Zapis wideo konferencji prasowej

53 komentarze

  1. widze 112 mocno zaangażowana w wybory po jedynie slusznej lewackiej stronie! wierze ,ze o tych dwoch panach za rok bedziecie pisac- tylko, ze beda mieli zamazane twarze.

  2. Uważam się za zbawionego

    S t o i p r z y t y m L i s k u R u d y m j a k p r z e d p l u t o n e m e g z e k u c y j n y m, m o w a c i a ł a w i e l e z d r a d z a, c i ą g l e r ą c z k i z a ł o ż o n e , s c h o w a n e, c o ś jest do u k r y c i a.

  3. Ciekawe czy już go rudy nauczył donosić i szczuć na kraj w Brukseli.

Dodaj komentarz

Z kraju