W jego domu znaleźli nadpaloną odzież. Sprawca podpalenia bankomatu zatrzymany

Sprawca podpalenia bankomatu w Opolu Lubelskim trafił do policyjnego aresztu. Niebawem ma usłyszeć zarzuty. Grozi mu do 10 lat pobawienia wolności.

Trwają policyjne czynności związane z podpaleniem bankomatu w Opolu Lubelskim. Jak już informowaliśmy, w środę około godziny 04.30 mężczyzna ubrany w bluzę z kapturem wszedł do pomieszczenia banku, w którym znajdowały się dwa bankomaty. Oblał jedno z urządzeń przyniesioną w pojemniku cieczą i podpalił. Następnie uciekł.

Przybyli na miejsce policjanci zastali zadymione pomieszczenie i nadpalony bankomat. Płomienie sprawiły, że stopiły się plastikowe elementy bankomatu. Stan urządzenia, jak też sumę strat, ocenić ma jego właściciel.

Zamontowany w pomieszczeniu monitoring zarejestrował moment podłożenie ognia. Analizując nagranie policjanci ustalili, że sprawcą podpalenia może być 44 – letni mieszkaniec gminy Opole Lubelskie. Niedługo później mundurowi przyjechali na posesję mężczyzny, gdzie odnaleźli nadpaloną odzież.

Mężczyzna został zatrzymany i w policyjnym areszcie oczekuje na zarzuty. Za sprowadzenie zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2017-10-26 21:10:25

3 komentarze

  1. ale trzeba być barainem żeby dac się w takie cos ,,i po co mu to było a swoja droga pewnie jakiś chory na laeb i dlatego tak dziwnie się zachowal pozatym jakby nie miał z banko to nie dal by się za nic zlapac tyle w temacie ..

  2. Pewnie był podminowany i nie miał na sprzętuu

  3. Łeb sobie było podpalić czubie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Spotkanie integracyjne dla rodzin z Ukrainy
Ostatni mecz sezonu!
Zbiórka elektrośmieci w szczytnym celu. Akcja wesprze leczenie Amandy z Lublina
Słodka Paka dla Dzieciaka
Charytatywny Piknik Rodzinny na leczenie Paulinki Tarasiuk